Güzelliğin sırları üzerine söyleşi

Göktürk Vipderm Estetik ve Güzellik Salonu Genel Müdürü Pınar YETKİN ile güzelliğin sırları üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Güzelliğin sırları üzerine söyleşi
HABERİN GALERİSİ

Göktürk Vipderm Estetik ve Güzellik Salonu Genel Müdürü Pınar YETKİN ile güzelliğin sırları üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Pınar YETKİN , Uzman estetisyenliğini mezun olduğu bölümün işletme bilgisi ile bütünleştirmesinin semeresini çok kısa sürede almış durumda. Estetisyenlikte 7 yıllık bir geçmişe sahip olmasına karşın Başakşehir ve Göktürk VİPDERM Güzellik salonları ile her iki yerin de vazgeçilmezi olmuş durumda. Vipderm güzellik salonunun en önemli özelliği çalışan 4 kişinin de kapıdan girdiğiniz andan itibaren size pozitif enerji yüklemeleri.

Belki de bizim insanımızda en büyük eksik olarak görülen “tebessümle karşılanma ve her hizmetin tebessümle uygulanması” çok kısa sürede güven oluşturmuş güzellik salonunda.Bu güven o kadar büyük boyutlarda ki ülkemizin çok popüler isimlerinin,futbolcularının oturduğu bölgede salona gelen ünlülerin izinsiz isimlerini almak mümkün değil. Başakşehir’de öyle.

Toplumumuzda özellikle son yıllarda gördüğümüz “kılsızlığa doğru gidişin” geldiği boyutları tek bir cümleyle özetliyor Vipderm güzellik salonu işletmecisi Pınar YETKİN: “Eskiden ailenin anne ve kızları ağdaya giderlerdi. Şimdi hep beraber lazer epilasyona ve güzellik salonlarına geliyorlar.”

Pınar YETKİN, bakımlı olma ve toplum bireyleri arasında kokmama gerçeğinin kadın erkek herkesin özen göstermesi gereken bir gerçek olduğunun altını çizerken şöyle konuşmakta:

-Bize karı-koca beraber gelen aileler var. Günümüzde sadace kadınlar değil erkeklerde artık kendilerine özen göstermek zorunda. Biz günün belli saatinde kadınlarımıza hizmet sunarken belirli saatlerde de erkeklere hizmet sunmaktayız. Erkeklerde, göğüs, omuz ve sırt kıllarından rahatsızlar. Epilasyonu artık erkek kuaför salonlarında bile görmekteyiz. Ama şu kesinlikle bilinmeli, bazen “tüm vücut bitiş garantili” diye ilanlar görüyoruz. Bu doğru bir ilan değil. Aldatmaya yöneliktir. Tüm vücuttaki kılların yüzde 85’i ancak garanti edilebilir. Bu da bölgelere göre ve ten renklerine göre de farklılık göstermektedir. Örneğin bronz tene lazer uygulanamaz.”

Konusunda uzman ve içten açıklamaları görünce biz de ardı ardına sorularımızı sormaya devam ediyoruz. İşte sorularımız karşılığı Pınar Yetkin’den öğrendiklerimiz:

ZAYIFLAMA YOK DARALMA VAR
“Bazen bir seansta veya birkaç seansta kişinin giydiğinin şu numaradan bu numaraya düştüğü şeklinde olan ilanlar zayıflama olarak algılanmamalıdır. Biz insanları zayıflatmıyoruz. Daraltıyoruz . hücreler yapılan uygulamalar sonucu sıklaşır. Vücut diri bir görünüm kazanır ama kesinlikle zayıflama değil sadece daralmadır.
Solaryum kesinlikle tavsiye edemeyeceğim bir uygulamadır. Kanserojen etkisi artık bütün dünya tarafından bilinmektedir.
Bizim insanımız güneşlenmeyi de bilmiyor. Güneş altında uzun süre kalarak daha çabuk bronzlaşacağını sanıyor. Oysa vücudunu yakmaktadır. En iyi bronzlaşma saati akşam rüzgârının hafif hafif esmeye başladığı saatlerdir.
Ayrıca güneşlenmeye çıkarken sürülecek koruyucu kremler çok önemlidir. En az 50-60 faktörlü kremler sürülmelidir.”

İŞ KADINI PRATİK ve KALICI MAKYAJDAN YANA
“Makyajın sırrını kullanılacak boyaya” bağlayan Pınar YETKİN daha sonra açıklamalarını şöyle sürdürdü:
-Kalıcı makyaj artık revaçta. İş kadınları kalıcı ve pratik makyajdan yana. Salonumuzda birçok hizmet verilmekte ama bazı hizmetler var ki hastaneden alınmalıdır. Örneğin varis. Bu bir toplardamar hastalığı olduğu için cerrahi müdahaleyi gerektirebilir. Ayrıca bazı dövmelerin silinmesi mümkün olmayabilir. Kalıcı dövme yaptıranlar bunu sildirmek istediğinde derilerinde bir takım dezenformasyonlara da neden olacaklarını bilmelidirler. İnsanlar bilmeliler ki insan vücutlarının hücreleri gece 12 ile 02 arası kendilerini yenilemektedirler.
Onun için güzelliğin sırrı ve güzel bir görsel görünüme sahip olmanın ipucu tektir. Günlük bol bol SU ve ERKEN UYUMA”

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 15:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
yeliz
yeliz - 3 yıl Önce

pınar hanım size nasıl ulaşabiliriz

SIRADAKİ HABER