Göktürk'te Yabancı Dil Kursları Kapatılmayacak

Göktürk Time Dil Okulları Kurucusu Fırat Gül, yaptığımız söyleşide ''Göktürk'te Yabancı Dil Kursları Kapatılmayacak'' dedi.

Göktürk'te Yabancı Dil Kursları Kapatılmayacak
 Göktürk Time Dil Okulları Kurucusu Fırat Gül, yaptığımız söyleşide ''Hazırlanan özel öğretim kurumları yönetmeliğine (Dershaneler Yasası) göre Dil Kursları kapatılmayacak'' dedi. Fırat Gül; Dershanelerin en son 1 EYLÜL 2015'de kapatılacağını, ancak MEB Tasarısı (Dershane Tasarısı) 9. maddesi ile dil kurslarının öğretimlerine devam edeceklerini söyledi.
İŞTE MEB Tasarısı  9. Maddesi
5580 sayılı Özel Öğretim Kurumlan Kanunundan dershane tanımı çıkarılmakta, bu şekilde Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile ortaöğretime veya yükseköğretime giriş sınavlarına veya bu sınavlar kapsamındaki derslere hazırlık niteliğinde kurs açılması da imkan dışına çıkarılmaktadır. Diğer taraftan, "çeşitli kurslar" tanımı değiştirilerek bu kursların ortaöğretime veya yükseköğretime giriş sınavlarına hazırlık niteliğinde olmamak kaydıyla, kişilerin sosyal, sanatsal, sportif, kültürel ve mesleki alanlarda bilgi, beceri, dil, yetenek ve deneyimlerini geliştirmek, isteklerine göre serbest zamanlarını değerlendirmek amacıyla faaliyet gösterebilecekleri hükme bağlanmıştır. Madde ile ayrıca, öğrenci etüt eğitim merkezleri on iki yaş ve altındaki öğrencilere yönelik olarak faaliyet gösterecek şekilde yeniden düzenlenmiş, "okul" tanımına, dönüşüm programına alman kurumların dört yıllık geçiş sürecine mahsus olmak üzere açık öğretim yapan liseler de eklenmiştir.


Göktürk Time Dil Okulları Kurucusu Fırat Gül söyleşide kurum hakkında açıklamalarda bulundu.

Time Dil Okulları Göktürk Şubesi , yabancı dil eğitimi için dört yıldır Göktürk ve Kemerburgaz halkının hizmetinizde olan bir kurumdur.

Amerikan Kültür Derneğine bağlı olan kurumumuz, “Time” markasının uzun yıllara dayanan dil eğitimi alanındaki tecrübesiyle , yetişkinlere ve çocuklara yönelik yabancı dil eğitim programları hazırlıyor.

Uzman öğretmen kadromuz, tecrübeli eğitim danışmanlarımız ve özel hazırlanmış tüm işitsel ve görsel donanımı tamamlanmış eğitim mekanlarıyla hafta içi ya da hafta sonu, farklı yaş gruplarına yönelik birebir ,iki kişilik özel grup ve sekiz kişilik sınıf programı; genel İngilizce, iş İngilizcesi ve sınav İngilizcesi(TOEFL,TOEIC,IELTS,KPDS,ÜDS) seçenekleriyle öğrenme garantili eğitim veriyoruz.

Birebir programlarda dersler, öğrenci için uygun şekilde planlanıyor. Aynı zamanda dersleri “ister evde,ister kursta” alma imkanı sunuyoruz. “Okul destek “ konseptli konuşma pratiğine yönelik yaş gruplarına göre ayrılmış çocuk sınıflarıyla bölge halkının tercihi oluyor. 

Bölgedeki ilk yabancı dil kursu olan Time Göktürk, aynı zamanda yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti de veriyoruz. 


Time Dil Okulları Göktürk Şubesi
Tel: 0212 322 20 13
Web : www.timeturkeygokturk.com
Adres: Göktürk Merkez Mah. Açelya Sok. No:6/2 Eyüp/ İSTANBUL

göktürk ingilizce, ingilizce özel ders, yabancı dil kursu, göktürk, Time Göktürk, ingilizce, ispanyolca özel ders, almanca özel ders, göktürk dil kursu, kpds dil kursu, toefl dil kursu, çocuklara ingilizce , yabancı öğretmen, ingilizce dil kursu


İnternet Medyası

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2014, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER