Göktürk’te Fesleğen Dağıtımı ve Açıkhava İftarı

Eyüp Belediyesi’nin Göktürk'te ki iftar programı katılım oldukça yoğundu.

Göktürk’te Fesleğen Dağıtımı ve Açıkhava İftarı
Eyüp Belediyesi’nin Ramazan süresince mahallelerde verdiği Açıkhava iftarları ilgi odağı oluyor. Eyüplüler, parklarda, okul bahçelerinde, sokaklarda komşularıyla biraraya gelip birlikte oruç açıyor, Ramazanın maneviyatını birlikte soluma şansı buluyor.

Eyüp Belediyesi’nin 7 Temmuz Pazartesi günkü iftar programı Göktürk Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde yapıldı.  Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar programı öncesi Göktürk Mahallesi sakinlerine fesleğen dağıtarak onlarla sohbet etti.
 
Eyüp Belediyesi’nin Cumhuriyet Caddesi’ndeki iftar programına yoğun katılım oldu. Çocuklar Hacivat Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar geçirdi. Tasavvuf müziği dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim Tilaveti yeraldı.
 
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, iftar yemeğine katılan Göktürk sakinlerine çok teşekkür ederek “Bu sene Ramazan çok bereketli Eyüp Sultan’da. Bosna Hersek’teki kardeş şehrimiz Brcko’da iftar yemeği verdik. Ayrıca Anadolu’da Açıkhava iftarları organize ediyoruz. Bu akşam Kastamonu Cide’de iftar veriyoruz. Onlar memleketlerinde, bizler de burada iftar sofralarında buluşuyoruz. Kastamonu Azdavay, Abana, Çatalzeytin ve Seydiler ilçelerinde de iftar programlarımız olacak. Göktürk’teki Kastamonulu hemşehrilerimiz memleketteki iftarlardan telefonla bilgi almışlar, çok güzel bir sofra kurulmuş Cide’de. Ben hepsine selam ve sevgilerimi yolluyorum. Bu sene Kastamonu’dan sonra Giresun, Sivas il ve ilçelerinde iftarlarımız olacak. Ayrıca her gün Eyüp Sultan Camii’nin arkasındaki Tarihi Cülus Yolu’nda iftar yemeklerimiz, Meydan’da Ramazan programlarımız oluyor hepinizi bekliyoruz” dedi.

Eyüpsultan Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER