Göktürk ve Kemerburgaz da Seçmen listeleri askıya çıktı

Yerel seçimler için listeler bugün Göktürk ve Kemerburgaz'da askıya çıktı

Göktürk ve Kemerburgaz da Seçmen listeleri askıya çıktı
banner320

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin askı listeleri bugün askıya çıktı.

Listeler 17 Ocak 2019 Perşembe günü saat 17.00 a kadar askıda kalacaktır. Listede ismi olmayan Vatandaşlarımızın bu süre içerisinde Eyüp Seçim Kuruluna başvurması gerekmektedir.

Vatandaşlarımız YSK nın sayfasından da sorgulama yapabilirler https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp

YSK'nin 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçimi için hazırladığı seçim takvimi işliyor.

Buna göre, adres değişikliğinde bulunmak isteyen seçmenlerin ilgili nüfus müdürlüğüne adres beyan formu ile birlikte elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noter tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvurarak nüfus müdürlüğünce tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim etmeleri gerekiyor.

Öğrenciler bulundukları illerden oy kullanabilecek

Öğrenim gördükleri yerlerde oylarını kullanmak isteyen öğrenciler (askeri öğrenciler hariç), öğrenim gördükleri okuldan, o okulun öğrencisi olduklarına ve kaldıkları yurt müdürlüğünden de yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgelerle bağlı bulundukları okul ve yurtların ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvurmaları ve tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ile eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim etmeleri halinde bulundukları yerden oy kullanabilecek.

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER