Göktürk'te patlama: Demir kapak metrelerce havalandı

Elektrik hatlarının geçtiği kablo hattında yüksek basınç nedeniyle patlama meydana geldi. Patlama esnasında kanal üzerindeki demir kapak metrelerce havaya yükseldi, bir otomobilin üzerine düştü.

Göktürk 15.12.2021, 11:29

Göktürk Merkez Mahallesi’nden geçen elektrik kablo hatlarının olduğu kanalda, dün gece saatlerinde patlama meydana geldi.

Büyük bir gürültüyle patlayan demir kapak, metrelerce havaya uçtuktan sonra park halindeki bir otomobilin üzerine düştü.

YÜKSEK BASINÇTAN PATLADI

Araç zarar görürken, patlama seslerini duyan vatandaşlar durumu polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen ekipler tarafından yapılan ilk incelemelerde, elektrik kablo hattındaki yüksek basınç nedeniyle patlamanın gerçekleştiği öğrenildi.

Patlama anı ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

“KAPAK OYNADI, TAKİP ETTİM AMA YAPACAK BİR ŞEY YOKTU”

Olayı anlatan Ferhat Aydın, “Ben gece saat 02.00 gibi hale gidiyordum. Hale giderken arabanın yanına geldim. Yer altında gürültü sesleri duydum. Nerden geliyor diye sağa sola baktım. Kanallar altından demir kapaklar oynadı. Ben de ne oluyor acaba diye korktum. Biraz bakayım diye etrafa baktığım esnada demir kapak yukarıya doğru fırlayarak aracın üzerine düştü. Diğer demir kapak da bir oynama yaptı. Ben geriden takip ettim ama yapacak bir şey yoktu. Hemen polisi aradım, itfaiye ve doğalgaz ekipleri geldi. Komşumuzun aracı demir yukarı fırladığından dolayı zarar gördü. Neyden kaynaklandığını bilmiyoruz. Arkadaşlar inceleyip elektrik sıkıntısı olduğunu söylediler.” dedi.

CAN KAYBI YOK

Patlama sonrası can kaybı yaşanmazken, demir kapağın üzerine düştüğü otomobilde maddi hasar meydana geldi.

Kaynak: New Göktürk Dergisi
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@