Göktürk'te Kaldırımlar Otopark Oldu

Kaldırımlar Otopark Oldu; Göktürk'te Yürüme Mücadelesi. Hatta bazı sokaklarda yayaların yürüyebileceği bir kaldırım bile yok.

Göktürk'te Kaldırımlar Otopark Oldu
banner331

Yıllardır süren inşaat çalışmaları yüzünden Eyüpsultan ilçesi Göktürk mahallesinde trafik yayalar için gittikçe daha tehlikeli hale geliyor. En büyük sorun kaldırımların otopark haline gelmesi.

Whatsapp ihbar hattımıza hergün bu konuyla alakalı mesajlar geliyor. İnsanlar yolda yürürken tedirgin olduklarını, bu yolda yürürken ciddi mücadele vermek zorunda kaldıklarını söylüyorlar .

Araçlar kaldırıma park ederek kaldırımı yürünemez hale getiriyor; Kaldırımda yürüme imkanı bulamayan yayalar da yolda yürümek zorunda kalıyorlar.  Ve karşınıza çıkan manzara tam bir trajikomedya... fotoğrafı hayal ediniz; kaldırımda olması gereken yayalar araçların olması gereken yolda yürüyorlar. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Araca kusur bulsanız, araç sahibi "park edecek yer yok" der; yayaya kızsanız, "yürüyecek yer yok" der.


Yer : Göktürk Merkez Mahallesi - Belediye Caddesi . Dubaların sağ tarafı daha önce kaldırımdı. Şuan inşaat dolayısı ile kullanılmaz halde.


Bu alanda Kaldırımlar adeta Otopark Oldu


Fotoğraf'da gördüğünüz üzere bebek arabası olan bir anne yoldan yürüyor.

Haber Kaynak : New Göktürk Dergisi - Kenan Yılmaz

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 19:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar yürüdü
Yaşar yürüdü - 1 ay Önce

Ben özürluyum ne zaman teknosaya gitsem özürlü yerinde araba çekmiş içeriye giremiyorum ne kadar duyarsız insanlar var

SIRADAKİ HABER