Göktürk'te Hava Durumu - Kar yağışı devam ediyor

Göktürk ve Kemerburgaz mahallesinde ana caddelerde kar yok, yalnız kar yağışı devam ediyor.

Göktürk'te Hava Durumu - Kar yağışı devam ediyor

Göktürk ve Kemerburgaz mahallelerinde bu sabah saat 07.30 itibari ile kar yağışı devam ediyor. Ana caddelerde kar görünmezken, ara sokaklarda ve yeşil alanlarda ise kar kalınlığı 5 santimetreyi buldu.

Alınan bilgiye göre, Avrupa Yakası'nın İstanbul Boğazı'na komşu ilçelerinde karyağışının etkisini artırdığı, yağış nedeniyle çevrenin beyaza büründüğü görüldü.

Kar yağışının kentin Anadolu Yakası'nda ise Üsküdar, Ümraniye ve Sancaktepe ilçelerinde etkili olmaya başladığı dikkati çekti. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı kar küreme ve tuzlama araçlarının kentin önemli noktalarında hazır bekletildiği, bazı kavşak noktalara ise tuz bırakıldığı gözlendi.

Salı akşam saatlerine kadar aralıklarla etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle güney kıyılarında 2-5 santimetre, kuzey ve iç kesimlerde 5-15 santimetre arasında kar yüksekliği beklenirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi 7 bin 83 personel, bin 357 araç, köy yolları için 147 traktör, metrobüs güzergahında 33 kışla mücadele aracını karla mücadele için hazır bekletiyor.

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER