Göktürk'te engelli rampası önüne araç engeli

Göktürk'te araçların kaldırım işgali devam ediyor. Yayalar için yapılan kaldırımlara park edilen araçlar vatandaşı isyan ettirdi.

Göktürk'te engelli rampası önüne araç engeli
banner326

Engelli vatandaşlarımızın ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve annelerin günlük yaşamlarını sıkıntısız olarak devam ettirebilmeleri için Belediye tarafından tesis edilen ve işaretlenen yaya kaldırımı iniş-çıkış rampalarına bilinçsiz araç sürücüleri tarafından araç park edilmesi, işyeri sahipleri tarafından ticari mal ve eşya bırakılması duyarlı her vatandaş gibi bizleri de üzmektedir.

Hepimizin bir yakını veya kendisi engeli adayı olduğunun göz ardı etmeden Trafik kurallarına uymanın bir vatandaşlık görevi olduğunun bilinmesini temenni ediyoruz. 

Whatsapp ihbar hattımıza gelen mesajda, Göktürk Belediye caddesi üzerinde engelli rampası önüne park eden aracın resimleriPARK CEZASI 88 TL
Engelli vatandaşlarımızın ve diğer yaya yolu kullanıcıların hareket özgürlüğünü kısıtlayacak şekilde araçlarını ve ticari eşyalarını yaya kaldırımı iniş-çıkış rampalarına park eden ve bırakan vatandaşlarımıza 2918 sayılı karayolları Trafik kanununun Park etmenin yasak olduğu yerler ve halleri düzenleyen 61/1-c maddesinden ve Belediye kanununun ilgili maddelerinden işlem yapılacağının tüm araç sahiplerinin ve işyeri sahiplerinin kanuni müeyyide ile karşılaşmamaları için belirtilen bu yerlere araç park etmemeleri ve eşya bırakmamaları gerekmektedir.

2918 sayılı karayolları Trafik kanunU Park etmenin yasak olduğu yerler 61/1-C
Taşıt yolu üzerinde; Geçiş yolları önünde veya üzerinde Park etmek yasaktır. Bu madde hükümlerine uymayan sürücüler 88 Türk Lirası para cezası ile cezalandırılırlar. Yasaklara aykırı park edilmiş araçlar trafik zabıtasınca kaldırılabilir. Ve sürücülerin Sürücü belgesinden 10 ceza puanı düşülür. Haber Resim : Whatsapp ihbar Hattı

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2016, 13:33
banner320
YORUM EKLE
YORUMLAR
serkan
serkan - 3 yıl Önce

direkt plakaya cezayı kesiceksin

mustafa
mustafa - 3 yıl Önce

sadece engelli rampası önünde bu olay yaşanmıyor, kaldırımların üstüne hatta yolun üstüne bile aracı park edip giden var !

göktürk sakini
göktürk sakini - 3 yıl Önce

hemen hemen hergün budurumla karşı karşıyayız... belediye keşke bu işe bir çare bulsa

mehtap
mehtap - 3 yıl Önce

Özellikde o rampalarda birer arac var yaziklar olsun bebek arabasiyla sokaga cikmak eziyet kaldirim onleri arac dolu kalirimlarda cafe gibi iki tabure koyan isgal ediyor bi cozum bulunmali bence

Fırat D.
Fırat D. - 3 yıl Önce

Siz birde Çamlık caddesini görün

ercan
ercan - 3 yıl Önce

plaka gizlemeyip kişiyi afişe etmişsiniz helal olsun

Göktürk
Göktürk - 3 yıl Önce

Kaldırıma araba çıkmasın diye kenarlara demir koyulan çamlık caddesinde demir sökülmüş söyleyeceklwrim bu kadar

aysin
aysin - 3 yıl Önce

bu ihbar hattina gelen msjlar sadece sayfanizda mi yayinlaniyor, yoksa ceza almasi icin trafige de bildiriliyor mu? kisaca bu araba ceza aldi mi? ayni rampayi bu ve bunun gibi bir cok araç yuzunden kullanamayan biri olarak cevabi cok merak ediyorum.

baharagile
baharagile - 3 yıl Önce

bir kampanya başlatmak lazım...bütün caddelerde aynı problem var ( çeşmebaşı, çamlık, istanbul, belediye) ki istanbul ve belediye caddeleri modern görünseler de en işlek yerlerinde bile yürünümüyor bebek arabasıyla veya arabasız bile yürünmüyor hep araba yoluna çıkmak zorunda kalıyoruz ve büyük bir tehlike

SIRADAKİ HABER

banner327