Göktürk'te 7/24 Hizmet veren bir Hastane Yok!

Göktürk ve Kemerburgaz'da bir tane Ambulans bulunuyor, en yakın hastane ise 20 km. uzaklıkta.

Göktürk'te 7/24 Hizmet veren bir Hastane Yok!

Göktürk mahallesinin nüfusu 40 bini geçti. Göktürk'te yaşayanlarının en önemli ihtiyaçların başında sağlık ihtiyacı geliyor. En yakın hastanenin 20 km. uzaklıkta olduğunu ve her zaman ulaşım olanağının olmadığını düşündüğümüzde, 24 saat hizmet veren bir Devlet Hastanesi ihtiyacımız var. 

Göktürk ve Kemerburgaz'da bir tane Ambulans var!
Acil bir durumda 112'yi aradığınızda ortalama 10-15 dakika içerisinde Ambulans geliyor. Başka bir vaka meydana geldiğinde maalesef ikinci bir Ambulans olmadığı için Kağıthane veya Eyüp'ten geliyor. İkinci bir Ambulans'ın Göktürk'e gelmesi en az yarım saat. 

Kenan Yılmaz '' Başımıza birşey gelse ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bakanların, hatta bir dönem Başbakanın oturduğu yer olan Göktürk'te bir tane 7/24 hizmet veren hastanemiz yok. Allah'a emanet yaşıyoruz. 40bin kişinin yaşadığı yerde acilen bir Hastane yapılmalı'' dedi

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2018, 21:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Gulenc
Metin Gulenc - 2 yıl Önce

Gokturkun en buyuk eksigi bir devlet veya ozel hastane.Imam hatip guzel bir hastane olabilirdi.Kemerle beraber 50 bin nufus var hastane yok.Zenginin zaten tuzu kuru.Hizmet sektorunde ve dusuk gelir grubunda bir suru insan bu yuzden perisan.Bir zengin ne olurdu sgk sozlesmeli ozel hastane acsa.

SIRADAKİ HABER