Göktürk Metro Durağı Belli Oldu

3. havalimanına ulaşımı sağlayacak olan metro hattı Göktürk ve Kemerburgaz mahalleleri dahil olmak üzere 6 ilçeden geçecek.

Göktürk Metro Durağı Belli Oldu
banner331

Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı metro hattında 13 istasyon yer alacak. Yeni Havalimanı’na erişimi kolaylaştırmak için yapılması planlanan 13 istasyonlu metro hattı projesini Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı üstlendi. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre yeni havalimanının raylı sistem bağlantıları olacak Gayrettepe - İstanbul Yeni Havalimanı ile Halkalı - İstanbul Yeni Havalimanı metro hatları, bakanlık tarafından yapılacak. 
Şişli, Kağıthane, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerinden geçecek metro hattının proje bedeli toplam 4 milyar 845 milyon lira olarak belirlenirken, proje İstanbul trafiğine de nefes aldıracak.
 
66 kilometre uzunluğunda
Toplam 66 kilometre uzunluğunda olacak metro hattı Gayrettepe Yeni Havalimanı ve Yeni Havalimanı Halkalı yönünde 33’er kilometre olarak planlandı.

30 dakikaya inecek
Projenin hayata geçmesiyle şehir merkezi ile Yeni Havalimanı arasında ulaşım metro hattı ile 30 dakikaya düşecek.

13 istasyon yer alacak
Metro hattında toplam 13 istasyon yer alacak. 7 istasyonluk ilk etap 2016-2018 tarihleri arasında ve 6 istasyondan meydana gelen 2. etap ise 2018-2021 tarihleri arasında tamamlanacak.Durak sırası nasıl olacak?
Metro hattı durakları ise şöyle sıralanacak: Gayrettepe, Kağıthane, Kemerburgaz, Göktürk, İhsaniye, Yeni Havalimanı 2, Yeni Havalimanı 1, Arnavutköy 1, Arnavutköy 2, Kayaşehir Metrokent, Olimpiyatköy, Halkalı Stadı, Halkalı.

Göktürk Metro Durağı Belli Oldu
Göktürk Metro Hattı Güzergahı'nın istanbul caddesi Mesa Studio Plaza AVM Carrefoursa önü olacağı söylendi.

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2016, 18:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali ihsan
Ali ihsan - 3 yıl Önce

3. havalimanının durakları bir bir belli olmaya başladı, Istanbul ve Türkiye için çok büyük bir proje olan yeni havaalanı inşAllah kazasız belasız tamamlanır ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya başlar, inşaatına bizzat gittim ve arı gibi gece gündüz çalışıldığına şahit oldum, bu havaalanı faaliyete geçtiği andan itibaren binlerce kişi buradan evine ekmek götürecek, ben de bu büyük proje için web sitesi yaptım, amacım İstanbula gelen turistleri otellere götürmek veya istanbulu gezdirmek, inşAllah bu dev projenin bitişini hep birlikte görürüz bereketli olması dileğiyle. http://www.istanbulnewairporttransfer.com

SIRADAKİ HABER