GÖKTÜRK MAHALLE SAKİNLERİ BAZ İSTASYONU İSTEMİYOR

Eyüp ilçesi Göktürk Merkez Mahallesi Orman Sokakta kaçak olarak yapıldığı iddia edilen baz istasyonunu mahalle sakinleri istemediklerini söyledi.

Göktürk 02.11.2017, 16:53

Baz İstasyonunun kaçak olarak kurulduğunu iddia eden mahalle sakinleri, yetkili mercilere başvuruda bulunarak kaldırılmasını istediklerini söylediler. Vatandaşlar, sağlık açısında baz istasyonun kötü sonuçlar doğuracağını, bu nedenle mahallelerinde baz istasyonu istemediklerini kaydetti.

New Göktürk'e konuşan Serkan Vural " Mahalle sakinleri olarak radyasyon yaydığı gerekçesiyle sokakta baz istasyonunu kurulmasını istemiyoruz. Vericinin radyasyon yayacağından mahalle sakinleri olarak sağlık açısından tedirgin olmaktayız. Bu ve buna benzer vericilerin yerleşim yerleri dışına taşınmasını istiyoruz. Bu kadar dikkatsizlik ve sahipsizlik olmaz. Radyasyon olduğu için zararı var, mahalle sakinleri olarak tepki gösteriyoruz ve kesinlikle kabul etmiyoruz. Her şeyin başı sağlık, bizim sağlığımızı kim koruyacak? Yetkililerin en kısa sürede gereğini yapmasını istiyoruz. Hukuki yollardan hakkımızı sonuna kadar savunacağız" dedi.

Kaynak: New Göktürk Dergisi
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@