Göktürk Hava Durumu

Göktürk mahallesinde sabah saatlerinde yağmur etkisini arttırdı, ancak yollar açık, herhangi bir yolda tıkanma yok

Göktürk Hava Durumu
banner320

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son dakika bilgilerine göre; Göktürk'te bu sabah saatlerinden itibaren sıcaklıkların düşmesiyle birlikte yağışın, karla karışık yağmur ve yüksek bölgelerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Göktürk mahallesinde bu sabah saatlerinden itibaren sıcaklıklar 4 dereceye, yüksek bölgelerde ise 0 dereceye kadar gerileyecek. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte yağışın, karla karışık yağmur ve yüksek bölgelerde kar şeklinde olması bekleniyor. Özellikle Belgrat Ormanı bölgelerinde perşembe sabah saatlerine kadar hafif şekilde etkili olması beklenen kar yağışının, Göktürk ve Kemerburgaz mahallelerinde 1-2 santimetre, yüksek bölgelerde ise 3-5 santimetre örtü bırakması öngörülüyor.

BELEDİYE TEDBİRİNİ ALDI!

Meteorolojik uyarı doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldı. AKOM yönetiminde Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı 7 bin 83 personel, bin 357 araç, 53 vinç-kurtarıcı, köy yolları için 147 traktör vatandaşların hava koşullarına bağlı sorun yaşamaması için teyakkuzda bekliyor.

Metrobüs güzergahında ise herhangi bir aksaklık yaşanmaması için 33 kışla mücadele aracı çalışıyor. Ayrıca İtfaiye, Yol Bakım, Ulaşım, Destek Hizmetleri, Raylı Sistemler, Zabıta, Park Bahçeler, Çevre Koruma, Muhtarlıklar ve Gıda, Sağlık Daire Başkanlıkları, Beyaz Masa ve diğer ilgili müdürlükler, İETT, İSKİ, İSFALT, İGDAŞ, İSTAÇ, İSBAK, Metro İstanbul, Şehir Hatları temsilcileri AKOM’da görev başında bekliyor.

Vatandaşlar hava koşullarına bağlı oluşabilecek muhtemel sorunlara karşı ihbar için 153 Beyaz Masa ve İtfaiye 110’u arayabilecek.

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 07:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER