Göktürk

Göktürk, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan Eyüpsultan ilçesine bağlı 21 mahalleden biridir.

Göktürk

Göktürk, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bulunan Eyüpsultan ilçesine bağlı 21 mahalleden biridir. İdari sınırlarına bakıldığında doğusunda ve güneyinde Mithatpaşa mahallesi; kuzeyinde Odayeri; batısında ise Pirinççi köyleriyle komşudur. İstanbul'un tanınmış yerleşimlerinden Kemerburgaz semti de idari olarak Göktürk mahallesi sınırları içinde bulunmaktadır.

Göktürk
Göktürk İstanbul Eyüpsultan ilçesine bağlı 45.000 nüfusu olan bir mahalle. İçerisinde Kemer Country gibi özel konut projelerinde olduğu bir dönem Belediye olan 2008 yılından beri Eyüpsultan'a bağlı Belgrad Ormanı içerisinde adete saklı bir cennet. Hafta sonları ve tatil günlerinde piknikcilerin yanı sıra gezginlerin yürüyüş yapmak ve doğayla vakit geçirmek istedikleri orman içerisinde saklı kalmış bir mahalle.

Göktürk Havadan Video Tanıtımı
( Video Çekimi Photoxi - Hüseyin Kerem Yılmaz


Göktürk’e Ulaşım

Ulaşım için Mecidiyeköy , Zeytinburnu , 4.Levent , Arnavutköy , Eyüpsultan ve Eminönü'nden otobüsler mevcut, ayrıca Mecidiyeköy ve Eyüp meydandan dolmuş ile Göktürk’e ulaşabilirsiniz. Mecidiyeköy – Şişli civarından Otobüs ile Göktürk’e ulaşım ortalama 45 dakika sürüyor.


Otobüs hatları

48: Göktürk - Mecidiyeköy

48A: Göktürk - Kazlıçeşme Marmaray

48E: Göktürk - Eminönü

48K: Kemerburgaz - Ağaçlı

48L: Göktürk - 4. Levent Metro

48P: Kemerburgaz - Akpınar

48KA: Kemerburgaz - Arnavutköy


Minibüs hatları

Göktürk - Şişli

Göktürk - Eyüpsultan

Yazı Kaynak : Kenan Yılmaz - New Göktürk Dergisi

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER