EYüpsultan Belediyesi'nin Göktürk'teki ihalesini Pasifik GYO kazandı

EYüpsultan Belediyesi'nin Göktürk'teki ihalesini Pasifik GYO kazandı

Eyüpsultan Belediyesi'nin bugün gerçekleştirdiği iki ayrı taksitli Göktürk mahallesindeki arsa satış ihalesinde en yüksek teklifi veren Pasifik GYO kazandı.

Göktürk 15.12.2021, 17:23

Eyüpsultan Belediyesi'nin bugün gerçekleştirdiği iki ayrı taksitli arsa satış ihalesinde en yüksek teklifleri veren Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (PSGYO), Next Level Göktürk ve Next Level Country projeleriyle Göktürk'e imza atmaya hazırlanıyor.

Pasifik GYO'dan yapılan açıklamaya göre, 9-10 Aralık'ta talep toplayan ve yaklaşık 1,1 milyar TL’lik halka arzını başarıyla tamamlayan Pasifik GYO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, geçen günlerde yaptığı açıklamalarda, İstanbul’da özellikle Göktürk bölgesi ile yakından ilgilendiklerini belirtmişti.

Levent'in Etiler girişindeki eski Jandarma Lojmanları arazisini Emlak Konut’tan hasılat paylaşımı modeliyle alarak 2021 yılında İstanbul’a giriş yapan Pasifik GYO, başarılı halka arzının hemen ardından Eyüpsultan Belediyesi’nden aldığı bu arsalarda geliştireceği Next Level Göktürk ve Next Level Country projeleriyle İstanbul’daki portföyünü iyice büyütmeyi ve güçlendirmeyi hedefliyor.

Pasifik GYO’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre, Eyüpsultan Belediyesi tarafından bugün gerçekleştirilen Göktürk Mahallesindeki (244 Ada 1 Parsel) 35 bin 966 metrekarelik arsa, yine (246 Ada 5 Parsel) 42 bin 597 metrekarelik arsa için toplamda 1 milyar 744 milyon TL ile en yüksek teklifleri Pasifik GYO verdi.

İhale sonucunun kesinleşmesi için düzenleyen kurumdan sözleşme imzalanmasına ilişkin davet beklenirken, süreç ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacak.

Kaynak: New Göktürk Dergisi
Yorumlar (1)
zafer gursoy 1 ay önce
Ada/parseller nereleri? Bu bilgiyi de verseniz...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@