Can Turan, GPA Şampiyonu Göktürk'ten

Göktürk'te oturan Eşref Can Turan, Global Powerlifting Alliance şampiyonasında ülkemizi başarıyla temsil etti.

Can Turan, GPA Şampiyonu Göktürk'ten
banner320

Eyüpsultan  İlçesi Göktürk mahallesinde oturan, henüz 18 yaşında olan Eşref Can Turan, ilk kez katıldığı Global Powerlifting Alliance şampiyonasında ikinci oldu. 

23 – 25 Kasım tarihlerinde Ukrayna’da düzenlenen, Global Powerlifting Alliance (GPA) şampiyonasına 55 ülke katıldı.

Bir senedir bu sporu yapan Eşref Can Turan, Göktürk Final Anadolu Lisesi öğrencisi ve daha 18 yaşında. 

Türkiye’den 350 sporcu arasında yapılan seçmeler sonucunda 25 kişilik ekip yarışmaya katılırken Eşref Can Turan, bir sene önce başladığı bu spor dalında gümüş madalya kazandı. Her gencin bir spor dalı ile uğraşmasını tavsiye eden Can Turan, geçtiğimiz Aralık ayında İstanbul’da gerçekleşen Desert wolf cup turnuvasında ise şampiyonluk elde etti. Turan’ın kendi rekoru ise bir seferde 110 kg ağırlık kaldırmak.

Göktürk Final Ortaokulu ve Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü İbrahim Yıldız, öğrencisi ile gururulandırdığını belirterek, “Bizler öğretmenleri olarak çok mutlu olduk. Milli formayla, başarması bizleri ayrıca gururlandırdı. Kendi kendinn antrenörü oldu, sıfırdan bir senede bu sporu öğrendi ve bugün 100 kg kaldıracak düzeye geldi. Powerlifting federasyonumuz onunla yakından ilgileniyor” açıklamasında bulundu.

Eşref Can Turan - New Göktürk Dergisi, Kenan Yılmaz


Global Powerlifting Alliance şampiyonasına katılan Türkiye ekibi


Türkiye’de çok yeni olan bu sporSquat, Bench Press, Deadlift kategorilerinden oluşuyor. Spor, vucüd geliştirme ve halter sporlarının bir karışımı niteliğinde. Türkiye’de oldukça yeni olan sporda, sporcu sayısı günden güne artıyor. Eşref Can Turan’ın kazandığı gümüş madalya, bu spor dalındaki Göktürk semtimizde ilk madalya.
 

Haber Kaynak : New Göktürk Dergisi - Kenan Yılmaz

İnternet Medyası

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 12:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat131
murat131 - 3 ay Önce

tebrikler kardeşim

SIRADAKİ HABER