Göktürk Spor Sahası ve tesisleri futbol tutkunlarıyla buluştu

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, sporun ve sporcunun yanında olmaya, ilçedeki amatör ve profesyonel kulüpleri desteklemeye devam ediyor.

Gokturkspor Saha Newgokturk Deniz Koken

Gerek spor malzeme desteği, gerekse saha ve tesisleşme konusunda her zaman kulüplerin yanında olan, bugüne kadar ilçeye 15 spor sahası kazandıran Başkan Deniz Köken, Göktürk Spor Sahası’nı da futbolseverlerle buluşturdu.

Gokturkspor Saha-1

Sahanın açılışına Başkan Deniz Köken’le birlikte AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Muhammet Vanlıoğlu, Eyüp Kulüpler Birliği Başkanı Ali Rıza Yavuz, Göktürk Spor Kulübü Başkanı aynı zamanda Eyüpsultan Belediyesi Başkan Yardımcısı Muhammet Çakır, yeşil sahaların başarılı ve sampatik ismi Yattara, amatör spor kulüp yöneticileri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, genç sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gokturkspor Saha Newgokturk Deniz Koken 2

“DÖNEMİMİZDE 16 FUTBOL SAHASI YAPTIK”

Açılışta konuşan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, yeni dönemde spor salonlarının yapımına ağırlık vereceklerini vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: “Sahamız hepimize hayırlı olsun diyorum. Bu bizim 16. sahamız oldu. Dönemimizde 16 tane futbol sahası yapmış olduk. Saha işi bitti artık inşallah spor salonlarını geçiyoruz. Bir Araphan’ın sorunu var bir de Sakarya’daki Esenay’ın sorunu var, onları da çözeceğim inşallah. Ondan sonra salon sporlarınıa geçiyoruz. Çocuklarımızın salon sporlarıyla da buluşması lazım. İlk spor salonunu Göktürk’e yapıyoruz. Hisar Okulları’nın arka tarafında çaprazında kalan alanımızın imar sorununu çözüyoruz ve spor salonumuzun yapımına başlıyoruz. Osmanlı Park’ın içine bir spor salonu oturtacağız. Artık salon sporlarında markalaşmamız lazım. Eyüp Stadı’nı da inşallah spor bakanlığımızla beraber hayata geçirmiş olacağız.”

Gokturkspor Saha Newgokturk

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Başkan Deniz Köken’e ilçede spora yaptığı yatırımlar ve kulüplere verdiği destekten dolayı kulüplerin yöneticileri tarafından plaket ve forma hediye edildi.

Gokturk Spor Saha Newgokturk Deniz Koken 2

Göktürk Spor Kulübü’nün yanısıra birçok önemli müsabakaya da ev sahipliği yapacak olan

Editör: Kenan Yılmaz