Feshane’de düzenlenen geceye Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın yanı sıra Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, belediye başkan yardımcıları, ilçe milli eğitim müdür yardımcıları ve okul müdürleri ve öğretmen aileleri katıldı.

Eyüp eğitimde iyi yerlere gelecek

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın,“Eyüp’teki eğitim ordusunun çok kıymetli neferleri olan öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. Eğer yeniden bir meslek seçme imkanım olsaydı gerçekten öğretmen olurdum. Eğitimin kutsal bir iş olduğunu biliyorum” dedi.
Belediye olarak eğitime katkı sağlamak için çalışmalar yaptıklarını belirten Başkan Remzi Aydın, eğitim anlamında Eyüp’ün daha yüksek noktalara geleceğine inandığını söyledi.

“Eyüp’ümüzün eğitimini şahlandıracağız”

Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, “Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanı Remzi Aydın’a huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bugün özel bir gün. Medeniyet çıtasını yükseltmek büyük Türkiye’yi kurmak biz öğretmenlerin elinde. Genelde ülkemizin, özelde de Eyüp’ümüzün eğitimini şahlandıracağımıza inanıyorum. Öğretmenler günümüz kutlu olsun” şeklinde konuştu.
Öğretmenler korosunun Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin unutulmaz eserlerini seslendirdiği gecedeEyüplü öğretmenler keyifli saatler geçirdi.
Gecede ayrıcaEyüp Belediyesi ve Eyüp İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen voleybol, futbol ve masa tenisi müsabakalarında dereceye giren takımlara ödül ve madalyaları Başkan Remzi Aydın tarafından verildi.

“Fizik öğretmenimle hala görüşüyoruz”

Programda gazetecilerin gece ile ilgili sorularını da yanıtlayan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Eğitimcilerimiz ile yemek yiyip hoşça vakit geçirdik. Kutladığımız bu özel günler aslında kaynaşmamıza da vesile oluyor. Hala görüştüğüm bir öğretmenim var. Eyüp Lisesi Müdür Yardımcısı Kasım Arıcı. Şuanda kendisi İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir görevde. Zaman zaman bir araya geliyoruz” dedi.