Fahri Korutürk Caddesi’ne Yağmur Suyu Tüneli

Her gün bir mahalleyi ziyaret ederek buradaki sorunları, istek ve şikayetleri yerinde gözlemleyerek tesbit eden Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Merkez Mahallesi’nde Fahri Korutürk Caddesi esnaflarıyla biraraya geldi.

Fahri Korutürk Caddesi’ne Yağmur Suyu Tüneli

Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç’ın da katıldığı ziyarette, kırmızı karanfil dağıtan, onların dilek ve sorunlarını dinleyen Başkan, esnafları ziyaret ederek tek tek selamlaştı.
Kendisini kısa bir süre önce ziyaret eden esnafa Fahri Korutürk Caddesi’nde yapılan çalışmaları anlatan Aydın, yağmur suyu ve sel baskınlarının önü geçecek projeleri aktardı.

Eyüp Belediye Başkanı Aydın, İSKİ tarafından yürütülen tünel çalışmaları kapsamında Eyüp Sultan Camii Meydanı ve bağlantılı caddelerde meydana gelen su baskınlarının engellenmesi için, Belediye Fen işleri ekiplerinin aralıksız çalıştığını belirterek, “ İslambey Cad., Bülbüldere Cad., Hz. Halid Bulvarı ve Fahri Korutürk Caddesi birleşimindeki Kasım Çavuş Camii yanından üst kotlardan gelen yağmur suları tünel içine alınacak. Bu tünel aracılığı ile yağmur suları teleferiğin yanından Haliç’e bağlanacak. Kasım Çavuş Camii yanındaki Bülbüldere Caddesi üzerindeki su toplama haznesi ile teleferik yanındaki Haliç bağlantısı 1 ay içerisinde, tüm tünel bağlantıları ise 3 ay içinde tamamlanacak” dedi.

Belediyemiz Fenişleri ekipleri tarafından Eyüp Sultan Camii Meydanı ve bağlantılı caddelerde tüm yağmur suyu hatlarının ve mazgallarının temizlenmesi ve bakımının yapıldığını sözlerine ilave eden Başkan Remzi Aydın şunları söyledi; “Maalesef bazı esnaflarımızca bu mazgalların üzeri kapatılmış, su toplaması engellenmiş. Bu mazgalların faal hale getirilmesi ve yağmur suyu mazgallarının genişletilmesi çalışmalarını başlattık. Bu çalışmalar 10 gün içerisinde inşallah tamamlanmış olacak. Yağmur suyu mazgalları vb. Sorunlar sadece Eyüp Sultan Meydanı ve çevresiyle ilgili değil tüm ilçe sınırlarımız içerisinde İSKİ ile koordineli olarak yürütülecek. Sıkıntı bulunan ve su baskınlarına maruz kalan bölgelerimizde acil müdahale, hat temizliği, ilave mazgal ve yeni yağmur suyu kanalı tespit ve çalışmaları devam ediyor. Amacımız görev süresince Eyüp’ümüzün su baskını ve kanalizasyon sorunu olan hiçbir sokağın kalmamasıdır. “
Aydın, esnaf ziyaretinde ayakkabı mağazasında satış yaptı bir vatandaşa da ayakkabı alıp hediye etti. Çarşıda ailesini gören Başkan, çocuklarına da karanfil verdi. Sıcak havada gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören yürüyüşte bir pastane sahibi Başkana ve ekibe şerbet ikram etti. Bir spor mağazasında ise Aydın’a Galatasaray forması, Ak Parti İlçe Başkanı Aykaç’a da Eyüp Spor forması hediye edildi.

Eyüpsultan Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER