Eyüpsultan'ın her köşesine hizmet

Eyüpsultan Belediye ekipleri, ilçe sakinlerinin yaşam standardını yükseltmek, daha huzurlu, daha konforlu bir yaşam sürmelerini sağlamak için gece gündüz çalışmalar sürdürüyor.

Eyüpsultan'ın her köşesine hizmet

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmalarla tarihi mekanlar ihya ediliyor, yeşil alanlar günden güne artıyor, yeni parklar ve bahçeler vatandaşın kullanımına sunuluyor.

Bu çalışmalarla birlikte Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşın gündelik yaşantısı kolaylaştırmak adına cadde ve sokaklarda çalışmalar gerçekleştiriyor.

Ekipler bir yandan yapılan kontrollerde belirlenen aksaklıkları giderirken bir yandan vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda hareket ediyorlar.

320 BİN TON ASFALT

Bu kapsamda ilçe genelinde sürdürülen çalışmalarda ekipler 4,5 yılda 320 bin ton asfaltlama yaptılar. 2018 yılı içerisinde cadde ve sokaklarda yapılan çalışmalarda 100 bin ton asfalt kullanıldı.

37 BİN 520 METRETÜL MERDİVEN

İlçenin bir çok noktasında, topografik yapı nedeniyle zorluk çeken ilçe sakinlere kolaylık sağlamak için 4,5 yılda 37 bin 520 metretül, 2018 yılında 8 bin 100 metretül merdiven imalatı yapıldı.

34 BİN 100 METRETÜL KORKULUK

Yine bazı cadde ve sokakları özellikle yaşlı ve çocuklar için daha güvenli hale getirmek amacıyla 4,5 yılda 34 bin 100 metretül, 2018 yılında ise 6 bin 100 metretül korkuluk yapıldı.

YAĞMUR SUYU KANALLARI YAPILDI

Özellikle yoğun yağışlar sonrası meydana gelebilecek su baskınlarını önlemek için aralıksız gerçekleştirilen çalışmalarla 4,5 yılda 29 bin 100 metretül, 2018 yılında 5 bin 500 metretül yağmur suyu kanalı yapıldı.

Ekipler bu yağmur suyu kanallarının periyodik olarak bakım ve temizliklerini de yapılıyorlar.

Çalışmalar kapsamında; cadde ve sokaklarda 4,5 yıl içerisinde 264 bin metrekare kilit taşı, bordür ve tretuvar döşendi.

2018 yılında ise 52 bin metrekare kilit taşı, bordür ve tretuvar çalışması yapıldı.

Eyüpsultan Belediyesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Faruk Ekmekçioğlu
Ömer Faruk Ekmekçioğlu - 7 ay Önce

Göktürk'te Demet Sokağa'da bekliyoruz.

SIRADAKİ HABER