Eyüpspor stadına kavuşuyor!

Eyüp Stadı'nın 2 bin 500 kişi kapasiteli tribününün UEFA standartlarında yenilenmesi için imzalar atıldı.

Eyüpspor stadına kavuşuyor!
banner331

Eyüp Stadı'nın 2 bin 500 kişi kapasiteli tribününün UEFA standartlarında yenilenmesi için imzalar atıldı.

2017 yılında hazırlanan raporlar sonucunda depreme dayanıksız olduğu tespit edilen Eyüp Stadı'nın kapatılmasının ardından stat 2 yıl boyunca hizmet veremedi. 2018 yılında yıkımı yapılan Eyüp Stadı'nın tribünlerinin yenilenmesi için ise bugün imzalar atıldı. 2 bin 500 kişilik UEFA standartlarında yeniden yapılacak olan tribünün imza törenine Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın yanı sıra EyüpsporKulüp Başkanı Recep Kızıltepe ve müteahhit firma temsilcileri katıldı. İmza töreninin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

"UEFA standartlarında 2 bin 500 kişilik bir tribüne sahip olacağız"

Kadınlar için spor yapma yerleri olacak

Stat ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiğini belirten Başkan Remzi Aydın, Eyüp Stadının sadece stadyum olarak kullanılmayacağını, kadınlar için spor yapma yerlerinin ve idari kısımların da olacağını söyledi.

Törene, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın yanı sıra, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, İl Spor Müdürü, İl Spor Müdür Yardımcısı, İlçe Spor Müdürü, Eyüpspor Kulüp Başkanı Recep Kızıltepe ve Müteahhit firma yetkilileri katıldı.

Yenilenecek olan tribün hakkında konuşan Eyüpsultan Belediye Başkanı Aydın, "Tekrar yenilenmesi adına son derece verimli bir proje hazırladık. Önce betonarme hazırlanmıştı, daha sonra çelik konstrüksiyona geçildi. Çünkü ileriki tarihlerde yeniden bu tribünlerin başka bir yere nakledilmesi ya da kendi içinde değiştirilme ihtiyaçları doğrultusunda daha verimli kullanma adına bir imkan sağlıyor. Son yıllarda spor uygulamalarında da böyle bir yöntem olduğunu Spor Bakanlığımız söylüyor. Son yıllardaki uygulamalar artık bu şekle dönüştü. Portatif uygulamalara dönüştü. Kamu kaynaklarını verimli kullanmak adına öyle bir yöntem tercih ediliyor. Modern, UEFA standartlarında 2 bin 500 kişilik bir tribüne sahip olacağız, hayırlı olsun" diye konuştu.

"Hem tarih yaşayacak, hem modernize edilmiş olacak"

Tribünlerin modernize olacağını dile getiren Eyüpspor Kulübü Başkanı Recep Kızıltepe ise, "Eyüpsultan Stadımız Türk spor tarihi açısından tarihi bir stattır. Artık eskimişti, tribünleri depreme dayanamayacak raporu çıkınca yıkıp yeniden yapmak zorunda kalmıştık. Hem tarih yaşayacak, hem modernize edilmiş olacak. Eyüpsultan gençliğine, Eyüpsultan ahalisine ve Türk sporuna hayırlı olsun" dedi.

Haber Kaynak : New Göktürk Dergisi - Kenan Yılmaz

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER