Eyüp Belediyesi Yaz Okulları Başladı!

Eyüplü öğrencilerin bütün bir yıl boyunca sabırsızlıkla beklediği Eyüp Belediyesi Yeni Nesil Yaz Okulları düzenlenen bir törenle eğitime başladı.

Eyüp Belediyesi Yaz Okulları Başladı!
banner320

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın törende öğrencilere spor malzemesi dağıttı.
Eyüp Belediyesi Yeni Nesil Yaz Okulları açıldı. Eyüp Belediyesi Alibeyköy Spor Tesisleri'nde düzenlenen “Yeni Nesil Yaz Okulları Açılış Töreni”ne katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın burada yaptığı konuşmada; “Bugün yaz okullarımıza başlıyoruz. 4 bölgede eğitim olacak. Şu ana kadar 3 bin 500 öğrenci kayıt oldu. Hedefimiz 6 bin öğrenciye ulaşmak. Yaz okulumuz 12 Ağustos'a kadar devam edecek. Sizlere çok güzel bir tatil, yaz okulunda güzel etkinlikler temenni ediyorum.” dedi. Başkan Remzi Aydın konuşmasının ardından 3 bin 500 öğrenciye spor malzemelerinin dağıtımını gerçekleştirdi.ÖĞRENCİLER SPORA VE EĞLENCEYE DOYACAKLAR

Açılışı Başkan Aydın tarafından yapılan Yeni Nesil Yaz Okulları'nda bu yıl da Eyüplü çocuklar spora ve eğlenceye doyacaklar, çeşitli eğitimlerle kendilerini geliştirip, farklı etkinliklerle kendilerini geleceğe hazırlayacaklar. Bu okullarda çocukların alacakları eğitimler sadece spor odaklı olmayacak. Öğrenciler, fiziksel gelişimlerinin yanı sıra, geleneksel çocuk oyunlarından değerler eğitimine kadar birçok faydalı etkinlik ile kendilerini hem sosyal hem de kültürel açıdan donanımlı hale getirebilecekleri eğitimleri alacaklar.

DÖRT BÖLGEDE SPOR EĞİTİMİ VERİLECEK

Yaz Okulu Spor Merkezleri, Alibeyköy Spor Kompleksi, Eyüp Merkez (Eyüp Kız Anadolu İ.H.L), Yeşilpınar (Cumhuriyet Ortaokulu) ve Kemerburgaz – Göktürk (Osman Yumuk Spor Kompleksi) olmak üzere dört bölgede kuruldu. Bu yıl 6 bin öğrenciye ulaşılması hedeflenen Yeni Nesil Yaz Okulları programı kapsamında Eyüp'te Bilgi Evleri ve spor merkezlerinde yaz sezonu boyunca eğitim verilecek.

Eyüp Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER