Deniz Köken'in rakibi bugün belli oluyor

CHP Eyüpsultan Belediye Başkan adayını bugün açıklaması bekleniyor, Deniz Köken'nin rakibi belli oluyor.

Deniz Köken'in rakibi bugün belli oluyor
banner320

AK Parti Eyüpsultan Belediye başkan adayını 29 Aralık Cumartesi günü açıklamıştı. Daha önceki dönemlerde Eyüpsultan Belediyesin'de başkan yardımcılığı yapan Deniz Köken, adaylığının açıklanması sonrasıda seçim çalışmalarına start verdi. Aradan geçen 18 günde birçok etkinlik ve organizasyon katılan Köken'in sahada etkin rol alması esnaf ve vatandaşlarla bire bir temas kurması ilk izlenim olarak olumlu bir hava yansıttı. 

CHP Eyüpsultan Belediye Başkan adayını bugün açıklaması bekleniyor. Cumhuriyet Halk Partisi adayını açıkladıktan sonra geçmiş dönemlerin aksine ilk kez sadece iki aday kıyasıya bir seçim mücadelesi verecek. Son iki seçim baz aldığımızda Cumhuriyet Halk Partisi oy oranını ciddi bir artış gözlemleniyor, bu duruma en büyük neden ise ekonomik kriz ve istenilen hizmetlerin vatandaşa ve esnafa yansımaması şeklinde yorumlanıyor. 

Millet İttifakı
CHP ve iyi parti toplantıları devam ediyor, bu ittifaka 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde olduğu gibi tekrar HDP katılırsa yerel seçimlerde Eyüpsultan ilçesinde kafa kafaya bir yarış olacak. 
 

Cumhur ittifakı
AK Parti ve MHP, Cumhur ittifakı çatısı altında çalışmalarına devam ederken, birbirlerine olan destekleri ise tam. Hal böyle olunca Cumhur ittifakı sergilediği duruş ile seçmene daha yakın gözüküyor. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ilk kez sadece iki adayın yarışması ve günümüzün koşulları bakalım seçimi nasıl bir sonuç getirecek. 


2018 Genel Seçim Sonuçları
AK Parti + MHP = %51,7
CHP + İyi Parti = % 36,5  eğer HDP 'de katılırsa bu ittifaka, CHP + İyi Parti + HDP  = %46,2

2014 Yerel Seçim Sonuçları 
AK Parti = % 46,7
CHP = % 40,1
MHP = % 5,90 
HDP = % 2,60

2009 Yerel Seçim Sonuçları 
AK Parti  = % 37,2
CHP = % 32,8
MHP = % 13,60

Haber Kaynak : New Göktürk Dergisi - Kenan Yılmaz

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER