CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığına saldırı

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığına bu akşam bir saldırı meydana geldi. Saldırıda ilçe başkanı Sinan Akçiçek yaralandı

CHP Eyüpsultan İlçe Başkanlığına saldırı
banner320

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığına bu akşam bir saldırı meydana geldi. 

Henüz kimlikleri belirlenemeyen eli sopalı bir grup, Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanlığına saldırarak ilçe başkanı Sinan Akçiçek'i yaraladılar.

Eyüpsultan ilçe başkanı Sinan Akçiçek, ilçe yöneticisi Nuri Telek ve meclis üyesi Ali Haydar İşkar yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Darp sonucu yaralanan 3 kişi, Çapa'da bulunan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Polis ekipleri olay yerindeki incelemelerini sürdürüyor
Olay yerine gelen CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu akşam ilçe teşkilatına yönelik bir saldırı gerçekleştiğini belirterek, "İlçe başkanımız ve yöneticilerimiz kaba kuvvetle darbedilmişler. Şimdi yaralanan yöneticilerimizi ve ilçe başkanımızı hastaneye gönderdik. Bundan sonra olayın ne olduğunu aydınlatma görevi kolluk kuvvetlerimizde. Hayati tehlike yok, travma nedeniyle vücutlarının belirli bölgelerinde yaralanmalar var. 2 ilçe yöneticimiz ve ilçe başkanımız yaralı, toplam 3 kişi. Gelen grubun kim olduğu konusunda bir bilgi yok." şeklinde konuştu. 

Kaftancıoğlu, olayda silah kullanıldığı yönünde bir bilginin bulunmadığını sözlerine ekledi.CHP Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu da olay sonrası ilçe başkanlığına gelerek bilgi aldı.

Haber Kaynak : New Göktürk Dergisi - Kenan Yılmaz

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 23:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER