CHP Eyüpsultan Belediye Başkan adayı netleşiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan Belediye Başkan adayının açıklanmasına az bir süre kala muhtemel adaylar netleşmeye başladı

CHP Eyüpsultan Belediye Başkan adayı netleşiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Eyüpsultan Belediiye Başkan adayını 16 Ocak 2019 Çarşamba günü açıklayacak. Kulislerde Millet İttifakı görüşmelerde sona yaklaşıldığı konuşuluyor. İstanbul’dan İYİ Parti’nin, Ankara’dan da CHP’nin aday çıkarmayacağını iddia ediyorlar. Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti'den Eyüpsultan ilçesinde Özcan Pehlivanoğlu aday gösterileceği söylenmişti. Özcan Pehlivanoğlu, Eyüpsultan'dan aday olacağı haberlerine teşekkür etti ancak böyle bir adaylığı düşünmediğini biraz da kırgın olduğunu dile getirdi.


Gözler tekrardan Cumhuriyet Halk Partisi aday adaylarına çevrildi. Öne çıkan iki isim var, Emel Bilenoğlu ve saim Diken, sizler için bu iki ismi araştırdık.

Emel Bilenoğlu

Mimar Sinan Üniversitesi mezunu, 47 yaşında, evli, iki çocuk annesi olan Emel Bilenoğlu, gece - gündüz çalışıyor, Eyüpsultan'da çalmadık kapı bırakmıyor. Göktürk, Kemerburgaz mahalleleri başta olmak üzere Eyüpsultan ilçensinin tamamını ve köylerini sokak sokak dolaşıp projelerini anlatıyor. Geçtiğimiz aylarda Kemerburgaz'da düzenlenen Hamsi Festivali başta olmak üzere ilçedeki tüm etkinlik, organizasyonlarda boy gösteriyor. CHP kadın adaylara öncelik verecekse İstanbul'da ki en güçlü aday Emel Bilenoğlu olacaktır.

Saim Diken

Saim Diken, İşletme Fakültesi mezunu, 30 senelik Bankacı, Evli bir kızı ve  bir oğlu var. Yıllardır sivil toplum örgütlerinin içinde, iki yıldır Eyüpsultan’da aktif olarak sahada çalışıyor. Yeşilpınar’da oturuyor. Yapılan araştırmalarda ve anketlerde Saim Diken ismi ön plana çıkıyor.

Haber Kaynak : New Göktürk Dergisi - Kenan Yılmaz

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 11:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
ece dilpak
ece dilpak - 5 ay Önce

emel hanım, hayırlısı ile olacak...

yıldırım
yıldırım - 5 ay Önce

emel hanım'a başarılar diliyorum.

yusuf çatkın
yusuf çatkın - 5 ay Önce

aday olacak kişi belli, Hüseyin Selami Çelebioğlu

murat paksoy
murat paksoy - 5 ay Önce

bence bu adaylar dışında ferzan bey olur

SIRADAKİ HABER