Başbakan Yıldırım'ı Eyüp Sultan'da Ağırladık

Başbakan Binali Yıldırım bayram namazını Eyüp Sultan Camii'nde kıldı. Cami çıkışı basın mensuplarına açıklama yapan Başbakan Yıldırım, " Terörün dini milleti, kitabı yok" dedi.

Başbakan Yıldırım'ı Eyüp Sultan'da Ağırladık
banner331

Başbakan Binali Yıldırım , bayram namazı için Eyüp Sultan Camii'ne geldi. Bayram namazının ardından vatandaşlarla bayramlaşan Başbakan Binali Yıldırım'a AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç da eşlik etti. Başbakan Binali Yıldırım, cami çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım, "Bugün Ramazan bayramının ilk günündeyiz. Eyüp Sultan hazretlerinin huzurundayız. Bütün milletimizin bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramda Kardeşliğimiz, birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun dileklerimi Cenab-ı Mevlam'dan niyaz ediyorum" dedi. Bayramın, dargınlıkların sona erdiği zamanlar olduğunu söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, "Bayram dargınlıkların sona erdiği kucaklaşmanın, kardeşliğin doruğa erdiği güzel günler. Sınırlarımızda yurdumuzun dört bir yanında gece gündüz demeden bu vatanın bekçileri polislerimiz, askerlerimiz, güvenlik güçlerimiz, korucularımız bizim huzurumuz için canlarını ortaya koyuyor, şehit oluyorlar. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum. Bu mücadele devam edecek. Bu gelecek, istiklal, beka mücadelemiz. Milletimiz müsterih olsun. Terörü Türkiye'nin gündeminde en alt sıralara getirmek için elimizden geleni yapacağız. Terörün dini yok, milleti yok, kitabı yok, kutsalı yok. Bugün İstanbul'da, yarın Londra'da, daha dün akşam mukaddes topraklarda Medine'de masum insanların canına kast etti. Bu Türkiye'nin mücadelesi değil, bu insanlığın mücadelesi. Dünyanın meselesi. Onun için hep birlikte bu mücadeleyi yapmamız gerekir" şeklinde konuştu.
Medine'de gerçekleştirilen terör saldırısını da hatırlatarak "Terörün dini milleti kutsalı yoktur. Daha dün akşam mukaddes topraklarda masum insanların canına kast etti. Bu Türkiye'nin değil dünyanın mücadelesidir." ifadelerini kullandı.
Başkan Aydın namaz sonrasında cami avlusunda vatandaşlarla bayramlaştı. Özellikle çocukların Başkan Aydın’a ilgisi büyüktü. Başkan Aydın yol boyunca karşılaştığı ve bayramda da çalışan belediye personeli ile de sohbet edip bayramlarını kutladı.
Vatandaşların ilgi gösterdiği Başkan Aydın, farklı bir Ramazan ayı geçirdiklerini belirterek, “Ramazan ayının manevi atmosferine uygun etkinlikler planlamıştık. Özellikle Eyüp Sultan meydanında iftar ve sahur yapan vatandaşlarımıza bu yıl müsaade etmedik. Böylece ziyaretler ve ibadetleri daha kolay ve huzur içinde gerçekleştirdiler. Amacına ulaşan bir etkinlik programı çıkartmış olduğumuzu görüyorum. Rabbim nice Ramazanlara eriştirsin cümlemizi. Herkesin bayramını tebrik ediyorum” dedi.
TRT 1’in, Bayram Sevinci adlı programına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz konuk oldu. Başkan Aydın, canlı yayında
Ramazan ayındaki etkinlikler ve Eyüp’e yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi.Serdar Tuncer’in sorularını yanıtlayan Aydın, TRT 1 ve ekibine teşekkür etti.

Eyüpsultan Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER