AK Parti Eyüpsultan yeni ilçe başkanı Adem Koçyiğit

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak , Twitter üzerinden Eyüpsultan ilçe başkan adayını açıkladı

AK Parti Eyüpsultan yeni ilçe başkanı Adem Koçyiğit

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak sosyal medya üzerinden paylaştığı işte o tweet ;
''Genel Merkezimizle yapılan istişareler neticesinde, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın @RT_Erdogan’ın onayıyla Adem Koçyiğit kardeşimiz Eyüpsultan İlçe Başkanlığımızın 6.Olağan Kongresinde İlçe Başkan Adayımız olarak belirlenmiştir.''

Eyüpsultan Belediyesi Başkan yardımcılığı yapan Adem Koçyiğit, geçtiğimiz dönemde Göktürk Ek Hizmet binasında Belediye başkanlığı görevinde yer almıştı. Göktürk ve Kemerburgaz bölgesinde geçmiş dönemde yapmış olduğu preojeler ve hayata geçirdiği çalışmalar ile adından söz ettiren Adem Koçyiğit'in başkanlık adayı ilçede sevinçle karşılandı. Kongre'de tek aday olarak gösterilen Adem Koçyiğit'in başkan olması kesin gözüyle bakılıyor. New Göktürk Dergisi olarak Adem Koçyiğit'e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Kenan Yılmaz - New Göktürk DergisiKenan Yılmaz - Adem Koçyiğit - Remzi Aydın

ADEM KOÇYİĞİT  KİMDİR?

1975 yılında doğan Adem Koçyiğit, aslen Erzincanlıdır.

Orta öğrenimini Kağıthane İmam Hatip Lisesi’nde tamamlayan Adem Koçyiğit, üniversite eğitimine Amerika’da devam etti.

Amerika’da N.V.C.C. (Washington DC) NOVA College’da İşletme Yönetimi ve Organizasyonu, Temel Bilimler ve Sanat dallarında ön lisans eğitimi aldı. The American University İşletme ve Pazarlama dallarında lisans eğitimi aldı. Daha sonra Yeditepe Üniversite’sinde İşletme Yüksek Lisansı (MBA) yaptı.

2001 yılından bu yana, yaklaşık 55 yıldır Kemerburgaz’da faaliyet gösteren aile şirketleri Kum Kaynak Suyu’nda Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürüyor. 2009 yılı Yerel Seçimlerinde siyasete atılarak birçok projeye imza attı.

2009 yılından bu yana Eyüp ve İBB Meclis Üyesi olan Adem Koçyiğit, 2011 yılından beri Eyüp Belediyesi iştiraki olan ESBAŞ A.Ş.’de ve Kemerburgaz-Göktürk ve Köylerden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini yürüttü.

Eski bir lisanslı güreşçi olan Koçyiğit, Eyüp Amatör Kulüpler Birliği Başkan Yardımcılığı ve Eyüpspor Asbaşkanlığı yaptı. Aynı zamanda Göktürk Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı ve Kemerburgaz Spor Kulübü Başkanlığı görevlerini yürütüyor.

İyi derecede İngilizce bilen Adem Koçyiğit, evli ve bir çocuk babasıdır.

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 11:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa kaya
mustafa kaya - 11 ay Önce

sayın başkanım
bir erzincanlı olarak sizle gurur duyuyorum Allah yolunuzu acık etsın
en kısa zamanda ziyaretineze geleceğim saygılarımla
cakır ticaret eyüp demirdöküm yetkili bayii rami eyüp

Murat sezgin
Murat sezgin - 11 ay Önce

Deyerli hemserim Allah hayırlı etsin siyasi hayatında başarılar diler sizi daha yüksek makamlarda görmekten mutluluk duyarız erzincan ilicten murat sezgin saygilar

SIRADAKİ HABER