AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı

Geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğumuz AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan adayı kim olsun anketimize ilçemizin neredeyse tüm mahallelerinden oy kullanıldı.

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı
banner320

Resmi olarak aday adayı başvurusu yapan aday adayların yanı sıra mevcut Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın da isminin bulunduğu anket çalışmamızda, ikinci bir soru olarak sizin kendi adayınız kim olabilir diye ilave soru ekledik.

Eyüpsultan ilçesinin en kalabalık mahalleleri konumunda bulunan Akşemsettin, Yeşilpınar, Göktürk ve Güzeltepe mahallelerinden anketimize yüksek düzeyde katılım sağlandı. Dört bin üzeri oy kullanılan anketimizde, Eyüpsultan ilçesinde 3 dönem başkanlık yapan Ahmet Genç ismi ön plana çıktı. Mevcut Belediye Başkanı Remzi Aydın’ı seçenlerin oranın fazla olması dikkatlerden kaçmadı. Geçmişte ilçe Başkanlığı yapan Seçkin Turan ise öne çıkan bir diğer isim oldu. Anketimizin ikinci kısmında sizin adayınız kim olur? sorusuna ise mevcut ilçe başkanı Adem Koçyiğit ile Yahya Sünnetçi'nin adları yer aldı.

New Göktürk Dergisin ağırlıklı olarak hizmet verdiği Göktürk ve Kemerburgaz mahallerinde yaklaşık iki bin kişi oy kullandı. Ahmet Genç, Adem Koçyiğit ve Seçkin Turan’ın isimleri buralarda da etkili olduğunu gördük. Eyüpsultan ilçesinin tüm mahallerinde ise Ahmet Genç ismi önplanda yer aldı.

Anket sonuçlarının yüzde dağılımı
- Ahmet Genç % 40,5
- Seçkin Turan % 27,1
- Remzi Aydın % 15,2
- Adem Koçyiğit % 10,3
- Mehmet Bozkır % 2,6
- Ahmet Hamdi Gürbüz % 2,3
- Cevdet Yıldız % 2,1

Anket sonuçlarına göre oyların çoğunluğunu alan dört ismi sizlere kısaca bahsedeceğim. Geçen seçimde temayül yoklamasında ilk sırada yer alan Ahmet Genç yerine sürpriz bir isim olarak karşımıza Remzi Aydın çıkmıştı. AK Parti'de hafta sonu yapılacak olan temayül yoklaması sonucunda bir isim ön plana çıkacaktır. Bana göre yine AK Parti’yi Eyüpsultan ilçesinde sürpriz bir aday bekliyor…
 


Ahmet Genç - Eski Eyüpsultan Belediye Başkanı

1994 – 2009 yılları arasında 15 sene Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Genç, ilçemizde en çok bilinen isim. Yapmış olduğu çalışmalar, hizmetler anlatmakla bitmez. 62 yaşına giren Ahmet Genç’in Eyüpsultan ilçesini iyi tanıması, bölgedeki eksikler konusunda hızlı çözümler sağlayabilecek biri. 


Seçkin Turan – Eski AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı
2014 Yerel seçimlerinde de aday adayı olan Seçkin Turan, temayül yoklamalarında ismi en ön sıralarda yer almıştı. Göktürk ve Kemerburgaz semtlerinde bu ismi çok sık duyabilirsiniz. Sporun içinde olması, İBB meclis üyeliği, çeşitli sivil kuruluşlarda gösterdiği faaliyetler Alibeyköy mahallesinde esnaf olması onun için bir avantaj. Eyüpsultan ilçesinde taze kan olabilir.


Remzi Aydın - Mevcut Eyüpsultan Belediye Başkanı
2014 Yerel Seçimlerinde seçildikten sonra bir dönem Göktürk semtimizde de oturan Remzi Aydın, zamanının çoğunu Eyüpsultan ilçesine harcadı diyebilirim. İlçede ciddi projelere imza atan Remzi Aydın'ın tekrar Belediye Başkanlığında adının geçmesi bence gayet normal. Başkan seçildikten sonra vaat ettiği projelerin birçoğunu başarmış olması onu bu konuda güçlü kılıyor. Eksik kaldığı noktalarda oldu elbet, Göktürk semtimizden örnek verecek olursak hala bir gece hizmet veren semt polikliniği veya Devlet Hastanesi yok. En önemli konular olan Eğitim ve Hastane konusunda Göktürk ve Kemerburgaz semtleri yetersiz. Göktürk Yeraltı Otoparkı, Göktürk Yaşam Merkezi ve Göktürk Spor Kompleksi yapılamayan projeler arasında kaldı. Bu olumsuzların yanı sıra ciddi sorunlardan 2B imar planını meclisten geçirdi. Remzi Aydın’ın tekrar aday gösterilirse seçilme olasılığının yüksek olduğunu söyleyebilirim.
 


Adem Koçyiğit – AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı

Eyüpsultan Belediyesi Başkan yardımcılığı yapan Adem Koçyiğit, geçtiğimiz dönemde Göktürk Ek Hizmet binasında Belediye başkanlığı görevinde yer almıştı. Göktürk ve Kemerburgaz bölgesinde geçmiş dönemde yapmış olduğu preojeler ve hayata geçirdiği çalışmalar ile adından söz ettiren Adem Koçyiğit'in aday adayı olmamasına rağmen ankette yüzlerce kişi onun adını yazdı. Bu kadar çok sevilen birisin aday gösterilmesi sonucunda başarılı olacağı kanaatindeyim.

Kaynak : Kenan Yılmaz - New Göktürk Dergisi

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 15:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Karabıçak
Mustafa Karabıçak - 1 ay Önce

Geçen dönem bekliyorduk hayırlısı inşAllah bu sefer eyup sultan belediye başkanı olarak seçkin turani görürüz

Zeynep Gül
Zeynep Gül - 4 hafta Önce

Adayımız sayın Ahmet Genç tir

Recep Bunyak
Recep Bunyak - 4 hafta Önce

Yeni Türkiye yeni Eyüpsultan tek adayımız var oda SEÇKİN TURAN

Recep Bunyak
Recep Bunyak - 4 hafta Önce

Yenilenen Türkiye yenilenen eyüpsultan gönlümüzdeki aslan SEÇKİN TURAN

Derya özen
Derya özen - 1 ay Önce

Tabiki Seçkin TURAN

ugur
ugur - 3 gün Önce

ahmet başkan candır

Hamdullah Alaattinoğlu
Hamdullah Alaattinoğlu - 3 hafta Önce

Eyübsultan’a Allah’ın izniyle en güzel, en iyi hizmeti 23 yıllık İST./Büyükşehir Belediye tecrübesi ile Abdüsselam ALTUNKAYNAK abimizin yapacağına olan inancımız tamdır.

Tayfun YAMAN
Tayfun YAMAN - 3 hafta Önce

Ahmet GENÇ başkanın Eyüpsultanı hakettiğini düşünüyorum


SIRADAKİ HABER