AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün İstanbul ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. AKP Eyüpsultan belediye başkan adayı ise Deniz Köken oldu.

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı
banner320

AK Parti Eyüpsultan belediye başkan adayı Deniz Köken

Deniz Köken kimdir?
Deniz Köken 1964 yılında Ordu'da dünyaya geldi. İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 1984–1988 yıllarında İstanbul Üniversitesi'nde memurluk yaparak başladı. 1989–1994 yıllarında Bankacılık sektöründe çeşitli görevlerde bulundu. 1994 Yerel seçimlerinde Eyüp Belediye Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 1994–2004 yılına kadar devam eden on yıllık bu süreçte, Eyüp Sultan için gerçekleştirilen başarılı projelere imza attı.
AK Parti Eyüpsultan belediye başkan adayı Deniz Köken

1994 Yerel seçimlerinde Eyüp ilçesi ve Büyükşehir Meclis Üyesi olan Köken, 1994–1999/1999–2004 yılları arasında iki dönem bu meclislerde Bütçe ve Tarife komisyonlarında üyelik ve başkanlık yaptı. Bu yıllar arasında Eyüp Spor Kulüp Başkanlığı da yapan Köken, müziğe olan ilgisi sebebiyle Eyüp Musiki Vakfı kurucu üyeliği ve Ordulular Birliği Hizmet Vakfı kurucu üyeliği gibi çeşitli sosyal faaliyetler içinde bulundu.

2004 yerel seçimlerinde Kâğıthane ilçesinden 3. dönem tekrar Büyükşehir Belediye Meclis üyesi seçilen Deniz Köken, Tarife Komisyonu Başkanı iken istifa ederek Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başladı. Bu dönemde Antalya'yı dünya şehri yapma yolundaki projeler arasında, alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra, sosyal belediyecilik kapsamında geliştirdiği büyük projelerden; Antalya Sosyal ve Psikolojik Eğitim Merkezi (ASPEM) adı altında ailelere yönelik hizmetler ve ayrıca kadın sığınma evi, evde hasta-yaşlı bakımı, huzurevi-aşevi inşası ve işletimi, 400 kişilik engelli rehabilitasyon merkezi yapımı işlerini hayata geçirdi.

Ayrıca, Antalya Sanat ve Meslek Edindirme (ASMEK) kursları adı altında, yılda 15 bin kişiye sanat ve meslek edindirmenin yanı sıra, iş kollarına ara eleman yetiştirme konusunda da başarılı çalışmalara imza atmıştır. Başkanlığını yaptığı Antalya Büyükşehir Belediyespor Kulübü öncülüğünde her evden bir sporcu kampanyasını başlattı. Basket, güreş, atletizm gibi branşlarda ulusal ve uluslararası derecelerin kazanılmasında pay sahibi oldu.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Resmi olarak aday adayı başvurusu yapan aday adayların yanı sıra mevcut Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın da isminin bulunduğu anket çalışmamızda, ikinci bir soru olarak sizin kendi adayınız kim olabilir diye ilave soru ekledik.

Eyüpsultan ilçesinin en kalabalık mahalleleri konumunda bulunan Akşemsettin, Yeşilpınar, Göktürk ve Güzeltepe mahallelerinden anketimize yüksek düzeyde katılım sağlandı. Dört bin üzeri oy kullanılan anketimizde, Eyüpsultan ilçesinde 3 dönem başkanlık yapan Ahmet Genç ismi ön plana çıktı. Mevcut Belediye Başkanı Remzi Aydın’ı seçenlerin oranın fazla olması dikkatlerden kaçmadı. Geçmişte ilçe Başkanlığı yapan Seçkin Turan ise öne çıkan bir diğer isim oldu. Anketimizin ikinci kısmında sizin adayınız kim olur? sorusuna ise mevcut ilçe başkanı Adem Koçyiğit ile Yahya Sünnetçi'nin adları yer aldı.

New Göktürk Dergisin ağırlıklı olarak hizmet verdiği Göktürk ve Kemerburgaz mahallerinde yaklaşık iki bin kişi oy kullandı. Ahmet Genç, Adem Koçyiğit ve Seçkin Turan’ın isimleri buralarda da etkili olduğunu gördük. Eyüpsultan ilçesinin tüm mahallerinde ise Ahmet Genç ismi önplanda yer aldı.

Anket sonuçlarının yüzde dağılımı
- Ahmet Genç % 40,5
- Seçkin Turan % 27,1
- Remzi Aydın % 15,2
- Adem Koçyiğit % 10,3
- Mehmet Bozkır % 2,6
- Ahmet Hamdi Gürbüz % 2,3
- Cevdet Yıldız % 2,1

Anket sonuçlarına göre oyların çoğunluğunu alan dört ismi sizlere kısaca bahsedeceğim. Geçen seçimde temayül yoklamasında ilk sırada yer alan Ahmet Genç yerine sürpriz bir isim olarak karşımıza Remzi Aydın çıkmıştı. AK Parti'de hafta sonu yapılacak olan temayül yoklaması sonucunda bir isim ön plana çıkacaktır. Bana göre yine AK Parti’yi Eyüpsultan ilçesinde sürpriz bir aday bekliyor…
 


Ahmet Genç - Eski Eyüpsultan Belediye Başkanı

1994 – 2009 yılları arasında 15 sene Belediye Başkanlığı yapan Ahmet Genç, ilçemizde en çok bilinen isim. Yapmış olduğu çalışmalar, hizmetler anlatmakla bitmez. 62 yaşına giren Ahmet Genç’in Eyüpsultan ilçesini iyi tanıması, bölgedeki eksikler konusunda hızlı çözümler sağlayabilecek biri. 


Seçkin Turan – Eski AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı
2014 Yerel seçimlerinde de aday adayı olan Seçkin Turan, temayül yoklamalarında ismi en ön sıralarda yer almıştı. Göktürk ve Kemerburgaz semtlerinde bu ismi çok sık duyabilirsiniz. Sporun içinde olması, İBB meclis üyeliği, çeşitli sivil kuruluşlarda gösterdiği faaliyetler Alibeyköy mahallesinde esnaf olması onun için bir avantaj. Eyüpsultan ilçesinde taze kan olabilir.


Remzi Aydın - Mevcut Eyüpsultan Belediye Başkanı
2014 Yerel Seçimlerinde seçildikten sonra bir dönem Göktürk semtimizde de oturan Remzi Aydın, zamanının çoğunu Eyüpsultan ilçesine harcadı diyebilirim. İlçede ciddi projelere imza atan Remzi Aydın'ın tekrar Belediye Başkanlığında adının geçmesi bence gayet normal. Başkan seçildikten sonra vaat ettiği projelerin birçoğunu başarmış olması onu bu konuda güçlü kılıyor. Eksik kaldığı noktalarda oldu elbet, Göktürk semtimizden örnek verecek olursak hala bir gece hizmet veren semt polikliniği veya Devlet Hastanesi yok. En önemli konular olan Eğitim ve Hastane konusunda Göktürk ve Kemerburgaz semtleri yetersiz. Göktürk Yeraltı Otoparkı, Göktürk Yaşam Merkezi ve Göktürk Spor Kompleksi yapılamayan projeler arasında kaldı. Bu olumsuzların yanı sıra ciddi sorunlardan 2B imar planını meclisten geçirdi. Remzi Aydın’ın tekrar aday gösterilirse seçilme olasılığının yüksek olduğunu söyleyebilirim.
 


Adem Koçyiğit – AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı

Eyüpsultan Belediyesi Başkan yardımcılığı yapan Adem Koçyiğit, geçtiğimiz dönemde Göktürk Ek Hizmet binasında Belediye başkanlığı görevinde yer almıştı. Göktürk ve Kemerburgaz bölgesinde geçmiş dönemde yapmış olduğu preojeler ve hayata geçirdiği çalışmalar ile adından söz ettiren Adem Koçyiğit'in aday adayı olmamasına rağmen ankette yüzlerce kişi onun adını yazdı. Bu kadar çok sevilen birisin aday gösterilmesi sonucunda başarılı olacağı kanaatindeyim.

Kaynak : Kenan Yılmaz - New Göktürk Dergisi

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 00:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Karabıçak
Mustafa Karabıçak - 6 ay Önce

Geçen dönem bekliyorduk hayırlısı inşAllah bu sefer eyup sultan belediye başkanı olarak seçkin turani görürüz

Derya özen
Derya özen - 6 ay Önce

Tabiki Seçkin TURAN

Recep Bunyak
Recep Bunyak - 6 ay Önce

Yenilenen Türkiye yenilenen eyüpsultan gönlümüzdeki aslan SEÇKİN TURAN

Recep Bunyak
Recep Bunyak - 6 ay Önce

Yeni Türkiye yeni Eyüpsultan tek adayımız var oda SEÇKİN TURAN

Zeynep Gül
Zeynep Gül - 6 ay Önce

Adayımız sayın Ahmet Genç tir

Ahmet çoban
Ahmet çoban - 6 ay Önce

Remzi başkanla yola devam

Ersan Özdemir istanbul EYÜP
Ersan Özdemir istanbul EYÜP - 6 ay Önce

Remzi başkanla yola devam

Aslan
Aslan - 6 ay Önce

Tabiki Ahmet genç

Ali Doğan
Ali Doğan - 6 ay Önce

Adayımız Ahmet genç inşAllah

...
... - 6 ay Önce

Seçkin Turan

Rıdvan özer
Rıdvan özer - 6 ay Önce

Seçkin Turan

Tayfun YAMAN
Tayfun YAMAN - 5 ay Önce

Ahmet GENÇ başkanın Eyüpsultanı hakettiğini düşünüyorum

Hamdullah Alaattinoğlu
Hamdullah Alaattinoğlu - 5 ay Önce

Eyübsultan’a Allah’ın izniyle en güzel, en iyi hizmeti 23 yıllık İST./Büyükşehir Belediye tecrübesi ile Abdüsselam ALTUNKAYNAK abimizin yapacağına olan inancımız tamdır.

ugur
ugur - 5 ay Önce

ahmet başkan candır

SIRADAKİ HABER