GÖKTÜRK'TE HAFTA SONU TİYATRO ETKİNLİKLERİ

Bu hafta sonu Göktürk Kültür Merkezi'nde üç tiyatro gösterisi sergilenecek.

GÖKTÜRK'TE HAFTA SONU TİYATRO ETKİNLİKLERİ
 Sihirli Ağaçlar 
Tarih: 28 Kasım 2015 
Saat: 12:00

Yazan: Halil İbrahim Kaplan
Yöneten: Ali Nadir Birim
Oyuncular: Sevilay Çelik, Kevser Çamoğlu, Harun Kuri, Okan Öztürk, Doğuş Yılmaz

Özge ve Emre çok iyi arkadaşlardır ve sürekli evlerinin yakınındaki ormanda oynamaktadırlar. Hayatları gayet güzel giderken, bir gün iki kötü adamın ormandaki ağaçları kestiklerini görünce onlara bir oyun oynarlar. Ağaçların kesilmesini önlemekle birlikte bu adamların ormanın hayatımızdaki önemini anlamalarını da sağlarlar.

Geleneksel Türk Tiyatrosu Karagöz
Tarih:29 Kasım 2015
Saat: 12:00

HAYÂLÎ: İsmail Volkan Ceylan

Geleneksel Türk Tiyatrosunun en bilinen ve kadim karakterlerinden olan Karagöz ve Hacivat etrafında gelişen birbirinden eğlenceli olaylar usta hayali İsmail Volkan Ceylan tarafından sahnelenecek.
Bu eğlenceli gösterimize tüm sanatseverleri bekliyoruz.

Guguk Kuşu
Tarih: 29 Kasım 2015
Saat: 15:00

Yönetmen:Milos Forman
Oyuncular:Jack Nicholson , Christopher Lloyd , Danny DeVito , Brad Dourif , Louise Fletcher
Eyalet Akıl Hastanesi'nde kısa bir tatil kulağa pek de kötü gelmiyor, öyle değil mi? Randle P. McMurphy (Jack Nicholson), damarlarında kan yerine elektrik dolaşan, ağzı çok iyi laf yapan özgür ruhlu bir mahkumdur. McMurphy, deli numarası yaparak kendisini 'kaçıklar' olarak nitelediği adamların yanına aldırır. Ve hemen ardından, onun bulaşıcı düzensizlik sevdası yeni geldiği yerdeki uyuşturucu rutinle karşı karşıya gelir. McMurphy Dünya Kupası maçları oynanırken, yeni arkadaşlarının yatıştırıcı ilaçlara boğulmuş bir şekilde ortalıkta bornozlarla dolaşmasına dayanamaz. Bu, savaş demektir! Bir tarafta McMurphy vardır. Diğer tarafta ise, sinema tarihinin en soğuk ve canavar ruhlu karakterlerinden Hemşire Ratched (Louise Fletcher) vardır. Ortada ise, koğuştaki herkesin kaderi. Ken Kesey'in en çok satanlar listesindeki romanından uyarlanan Guguk Kuşu, 1975'te beş ana Akademi Ödülü'nü kazandı.

Eyüpsultan Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER