Bireysel Kredi Borcu Takibindeki Kişi Sayısı Azaldı

Kredi borcu olan kişiler geçen yıla oranla bir nebze azaldı.

Bireysel Kredi Borcu Takibindeki Kişi Sayısı Azaldı

Bu yıl ocak-ağustos ayında kredi borcu geçen yıla göre 100’de 4 azalarak 479 bin kişi oldu. Bankalar bu kadar çok kredi borcu olmasından oldukça rahatsız olsa da, bu sene itibariyle biraz daha memnun gözüküyorlar.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezinin, Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Ağustos 2016 Raporu açıklandı. Bu rapora göre kredi kartı borçları ve bireysel kredilerden dolayı takip edilen kişi sayısı son 8 ayda 898 bin kişi ile 100’de 6 azaldı.Aynı raporda sadece bireysel kredi borçlarından dolayı takibe takılan kişi sayısı da son 8 ayda 100’de 4 azalarak 479 bin kişi olduğu açıklandı.
Bunun yanında bireysel kredi kartı borcu dolayısıyla yasal takipte olan kişi sayısı geçen seneye oranla 100’de 8 düşerek 665 bin kişi olduğu da raporda açıklanan sonuçlardan.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 11:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
ronald faris
ronald faris - 2 yıl Önce

GÜVENLI İPOTEK YATIRMAN ORTAKLIĞINA KAZANMAYA HOŞ GELDİNİZ
            (Tüm Mali İhtiyaçlarınız İçin Kişiselleştirilmiş Bir Hizmet)

        Tasarrufunuzu ödemek için bir krediye ihtiyacınız mı yoksa bir kredi için şimdi bizimle iletişime geçebileceğiniz bir finansal yardıma mı ihtiyacınız var, 24 saat içinde işlenen çok düşük bir faiz oranı ile% 2'lik bir kredi sunuyoruz.
E-POSTA: dporterwintrustmortgage@outlook.com

Dinlemek için sabırsızlanıyoruz
GÜVEN MİNDERİ ALIN
E-posta: dporterwintrustmortgage@outlook.com

SIRADAKİ HABER