Yarış arabalarıyla çocukların yüzü güldü

Yarış arabalarıyla çocukların yüzü güldü

Teamart Motor Sporları Grubu’nun çocuklara trafik kurallarını öğretmek amacıyla hazırladığı sosyal sorumluluk projesine bu sene Eyüpsultan Belediyesi de destek verdi.

Eğitim 22.05.2019, 07:29

Teamart Motor Sporları Grubu’nun bu sene 4.sünü düzenlediği sosyal sorumluluk projesi, Teamart Motor Sporcuları ve yöneticilerinin Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’i ziyareti ile başladı.

Daha sonra Başkan Deniz Köken, ünlü rallici Burcu Çetinkaya Bucak ve diğer ralli pilotları, yarış arabalarıyla Fahri Korutürk Caddesi üzerindeki Eyüpsultan Çocuk Esirgeme Kurumu’na gittiler.

Başkan Deniz Köken ve diğer sporculara çocuklar büyük ilgi gösterdi. Yarış arabalarını keşfedip hatıra fotoğrafı çektiren çocuklar keyifli anlar yaşadılar.

“HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL, ONLAR HEPİMİZİN ÇOCUKLARI”

Çocukların spora ilgilerinden bahseden ünlü ralli pilotu Burcu Çetinkaya Bucak ise şunları söyledi:

“Bu sene Teamart ile yarışmaya başladım. Drift yarışlarının yanı sıra bu tür projeleri de geliştiriyoruz. Çocuklarımızın bu spora olan ilgisini biliyoruz.

Biz de Belediye Başkanımızın da katkılarıyla Eyüp Çocuk Esirgeme Kurumu’na gelerek yarış arabalarımızla çocuklara sürpriz yaptık. Çocuklarla hem otomobiller hakkında konuştuk hem de onların bu konudaki meraklarını giderdik. Çok güzel sorular sordular. Onlar hepimizin çocukları, iftarımızı da onlarla birlikte yapacağız.”

Teamart Motor Sporları ve TOSFED pilotları, Eyüpsultan Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan 60 çocukla birlikte Eyüpsultan Ensari Konağı’nda iftar yemeği yedi.

Kaynak: Eyüpsultan Belediyesi
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@