Üniversite kontenjanları yayınlandı, YGS Giriş Belgenizi Buradan Alabilirsiniz

Yüksek öğretim kontenjanları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan kitaba, buradan ulaşılabilecek.

Üniversite kontenjanları yayınlandı, YGS Giriş Belgenizi Buradan Alabilirsiniz
banner326

Kitabın açıklamalar bölümüne göre, yükseköğretim programlarının öğrenci kontenjanları, 2015 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda da belirtildiği gibi, biri "genel" ve diğeri "okul birincisi" olmak üzere iki gruba ayrılıyor. ÖSYM'nin yükseköğretim programlarına yerleştirilen öğrenci sayıları ise "sınavlı", "sınavsız" ve "okul birincisi" olarak ele alınıyor. Yerleşen aday sayılarına ek yerleştirme ile yerleştirilen aday sayıları da dahil edildi. Üniversitelerce yapılan özel yetenek sınavı ile öğrenci alan yükseköğretim programları kontenjanları da tablolarda yer alıyor.

YGS Giriş Belgenizi Buradan Alabilirsiniz 13 Mart 2016 tarihinde, saat 10.00’da yapılacak sınavın giriş belgeleri ise yayınlanmaya başladı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile aşağıdaki linkten alabilirler. Adayların bilgisine başarı dileklerimizle sunulur.

SINAVA GİRİŞ BELGESİ DÖKÜMÜ İÇİN TIKLAYINIZ 


Boğaziçi Ev Ders Danışmanlık ve Özel Ders
E-mail : bogazicililer@gmail.com
Gsm : 0505 995 3377 
www.bogazicievders.com

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2016, 14:07
banner320
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER