Tuncer Ökmen'den Yarı yıl mesajı

Tuncer Ökmen, 2018 – 2019 eğitim öğretim yarı yıl tatili mesajı yayınladı

Tuncer Ökmen'den Yarı yıl mesajı
banner331

Karne notları sadece çocukların değil aynı zamanda biz anne ve babalarında bir anlamda notudur. Buna göre değerlendirme yapmalıyız. Her çocuk farklıdır ve her çocuğa sevgi ve merhamet ile yaklaşır isek o çocuktan en iyi verimi alırız. Ebeveynler olarak hayatta yapamadığımız şeyleri ve egolarımızı çocuklarımızın üzerinde tatmin etmeye çalışmayalım.  

Bugün çocukları meşgul edecek, onları derslerine ve hayata hazırlanmasına mani olacak çok şey var. Önemli olan kötü alışkanlık ve boş uğraşlardan çocuklarımızı uzak tutabilmek ve onları yaşlarının gereği, yapması gereken işlere konsantre etmektir. Bunu başarabilirsek inanıyorum ki bu çocuklarımız her şeyi başarabilir.

Her çocuk kendisi olduğu için çok değerli ve kıymetlidir. Önemli olan çocuğumuzu iyi tanıyıp onun kendi yetenek ve kabiliyetlerini ortaya çıkarmasına mani olmadan bizlerin yardımcı olmasıdır. Bunu başarabilirsek göreceğiz ki her çocuk çok zeki ve çok başarılı olacaktır.

Geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm eğitim camiası ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

Tuncer Ökmen

New Göktürk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER