Ferit Meriçten Orta Okulu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

Göktürk'te yapımı devam eden Ferit Meriçten Orta Okulu gelecek eğitim öğretim sezonuna yetiştirilmesi planlanıyor.

Ferit Meriçten Orta Okulu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

İstanbul Eyüp ilçesi Göktürk Merkez Mahallesi Çeşmebaşı caddesinde depremde hasar gören eski adı ile Turgut Özal Ortaokulu olan yeni adı ile Ferit Meriçten Ortaokulu inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

Hayırsever iş adamı Ferit Meriçten Göktürk'e kalıcı bir eser bırakıyor. Göktürk Çeşme Başı caddesinde yeniden yapılacak olan okul projesi içerisinde 32 derslikten oluşan okulda , kapalı spor salonu, her ders için ayrı atölye gibi detaylar bulunuyor. Proje bittiğinde devlet okulundan çok özel okul görüntüsünde olacak olan yeni okulun yapılması şimdiden sabırsızlıkla bekleniyor. 2017 Eylül ayında okulun teslim edilmesi planlanılıyor.

Proje Detayları
32 Derslik , 2 Görsel Sanatlar Atölyesi, 2 Teknoloji Tasarım Atölyesi , 2 Fen Dersliği , 2 Müzil Dersliği, 4 Hazırlık Odası , 1 Öğretmenler odası
3 Zümre Öğretmenler Odası, 1 Grup Çalışma Odası, 2 Destek Eğitim Odası, 1 Müdür Odası, 4 Müdür Yardımcısı Odası , 1 Okul Aile Birliği , 1 Bireysel Görüşme Odası, 1 İdari Büro,1 Spor Salnou, 2 adet Soyunma Odası, 1 Sergi ve Seyirci Salonu ve 1082m2'den oluşan tören alanı planlanıyor.2017 Eylül ayına yetişecek!
Proje hakkında bizlere kısa bilgi veren Kenan Sedef, 2017 yılı Eylül ayında Ferit Meriçten Ortaokulu'nun yetişeceğini söyledi.


Kenan Sedef ve Millî Eğitim Bakanlığı'da Stratejik Planlama ar-ge bölümünde görev alan Faik Koç okul inşaatında incelemerde bulundu.
New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 16:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayten
Ayten - 2 yıl Önce

Çok güzel okul

SIRADAKİ HABER