Birinci Sınıflar Okula başladı

Bugün bazı sınıflar için okullar açıldı. Göktürk'te tek Devlet ilkokulu olan Nejat Sabuncu ilkokulunda öğrenciler kadar veliler de heyecanlıydı.

Birinci Sınıflar Okula başladı
banner331

Göktürk'te tek Devlet ilkokulu olan Nejat Sabuncu ilkokulunda öğrenciler velileri ile birlikte sabah saatlerinde okul bahçesinde toplandılar. Nejat Sabuncu İlkokulu Okul müdürü Erkan Küçük, öğrencilerin sınıf öğretmenlerini belirlemek için veliler önünde kura çekilişi düzenlendi. Kura Çekilişi sonrasında sınıf öğretmenleri, öğrencileri ile sınıflanlarında öğrencileri ve velileri ile tanıştılar. 

Erkan Küçük Okulun ilk günü tarafımıza yaptığı basın açıklamasında '' 1.sınıf öğrencilerimiz  okula uyum haftası programı dahilinde bugün ders başı yapacaklar. Uyum haftasının amacı öğrencilerin kokul kaygısını azaltmak, alışma sürecini hızlandırmak ve öğrencileriçimize okulu sevdirmek. Hafta boyunca öğrencilerin okula daha kolay uyum sağlamaları amacıyla çocuk, aile ve öğretmen tanışma programları gibi etkinlikler düzenlenecek. Öğrencilere; öğrenme ortamını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımaları için daha rahat bir ortam oluşturulacak. Ayrıca okulu sevdirmek amacıyla çeşitli oyunlar ve aktiviteler gerçekleştirilecek. '' dedi


OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak ve 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek. 

Yarıyıl tatili, 21 Ocak 2019 - 1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. 

İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayıp 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek.

YENİ DÖNEM DERS SAATLERİ BELLİ OLDU MU?

2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi ders saatleri, e-okul sistemi üzerinden öğrencilere duyuruldu. Ders saatlerini öğrenmek isteyen öğrenciler, e okula giriş yaparak bilgi edinebilir. 

E-OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

New Göktürk

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 07:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER