Alyans seçimi; kullanılan altının özellikleri, alyansın tasarımı ve bütçe olmak üzere çeşitli hususlar ön planda tutularak yapılır. Işıltısı ile her dönem dikkatleri üzerine çeken altın, alyans tasarımlarında sıklıkla tercih edilir. Çünkü altın, alyansın hem şık bir görünüm kazanmasını sağlar hem de birçok özel duygunun kullanıcısına sunulmasına katkıda bulunur. Alyans tasarımlarında her zevke hitap eden detaylar bulunmakta olup bu durum; pırlantalı alyans, slim alyans, gümüş alyans ve daha pek çok modelin ön plana çıkmasını sağlar. Peki ama alyans seçimi nasıl yapılır, bu konuda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Alyans Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alyans seçimi, son derece titiz bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü çok özel bir yüzük tasarımı olan alyanslar, evlilik süresi boyunca takılır. Dolayısıyla ergonomik ve şık tasarımlar, kullanımın hem keyifli hem de konforlu olması anlamına gelir. Sarı alyans ve beyaz altın alyans olmak üzere birçok yenilikçi ve zarif modele sahip olan alyansların seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

·        Tarzınızı belirleyin. Tarzınıza uygun bir model tercih edin.

·        Altın tercihinizi yapın. Klasik sarı altın, kırmızı ve beyaz altından hangisini tercih ediyorsanız; belirlediğiniz renkteki altın kullanılarak üretilen alyansları satın alın.

·        Alyans tasarımında ekstra bir taş kullanılıp kullanılmadığını göz önünde bulundurun. Hareketli bir tasarım için pırlanta ile bezeli rose alyans ya da superlight alyans tercih edebilirsiniz.

Belirtilen hususların her biri, tam da arzu ettiğiniz tasarımları elde etmenizi sağlayacaktır.

Tarzınızı Belirleyin

Alyans tasarımları, farklı zevklere hitap edebilecek detaylarla hareketlilik kazanır. Bu nedenledir ki alyans modelleri birbirinden farklıdır. Tarzınızı belirleyerek istediğiniz modele çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Altın Tercihinizi Yapın

Sarı, beyaz ve kırmızı altın; alyans tasarımında sıklıkla tercih edilir. Dolayısıyla altın tercihinizi yapmanız da son derece önemlidir. Farklı tür altınları kullanarak zarif ve incelikli alyans tasarımlarında bulunan Alyans Atölyem, tam da arzu ettiğiniz modellere çok özel fiyatlarla ulaşmanızı sağlıyor. Aynı zamanda Alyans Atölyem koleksiyonlarında pırlanta tektaş yüzük ve pırlanta tektaş kolye bulunduğunu belirtmek de mümkündür.