Kadersel etki söylemi yanlış tarafa çekilebiliyor; yapmanız ve olmanız gereken durum her neyse, sizi oraya taşıyacak gelişmelerdeki hayrı görmek ve ilahi düzene teslim olmak.. Sağlık, evlilik, para, miras, adalet.. Neye uzun zamandır emek verdiniz, çaba gösterdiniz artık karşılığını alabilirsiniz.

CEFA MI YOKSA MÜKÂFAT MI?

Köklerden, ebeveynlerden gelen sorunları çözümleyebilir, yapmak istedikleriniz için fırsatlarla karşılaşabilir, hayatınızda bambaşka bir sayfa açabilirsiniz. Kalbi boş olanlar ruh eşini bulabilir, kimileri yaşadığı şehirden ayrılabilir, kimileri sağlıkta şifa bulabilir.

Merkür Aslan yolculuğuyla duyguları coşkuyla ortaya koyacağız, fikirlerimiz renklenecek, yaptığımız işlere tutkuyla sarılacağız.

Bir hayaliniz varsa tam sırası! O hayali imgeleyin, resimleyin ve üzerinize çağırın. Yaşamınızda neyi şekillemek ve düzene oturtmak istiyorsanız harekete geçin. Çekinmeyin, acaba demeyin, umutlarınızı, hedeflerinizi uygulamaya başlayın. Bu bir duygu durumu, ilişkinize faydası olacağını düşündüğünüz bir konuşma, bir projenin sunumu ya da bir iş başvurusu olabilir. Yeter ki eyleme dökün. Enerjinizi atacağınız adımlara yoğunlaştırın, cesaretinizi kuşanın.

Yaratıcılık gerektiren bir işe el atabilir, yetenekleri değerlendirebilir, sosyalleşebilir, sevdiğiniz kişilerle bir araya gelebilir, sahne sanatlarıyla ilgili eğitimler almak isteyebilirsiniz. Çocuk sahibi olabilir, çocuk sahibi olmak için bir tedaviye başlayabilir, bir tedavinin sonucunu ya da sürpriz bir hamilelik haberini alabilirsiniz. Aynı zamanda çocuklarınızın yeteneklerini keşfetmek, onların eğitimlerine, gelişimlerine katkı sağlamak için de çeşitli başlangıçlar yapabilirsiniz.

Eğlenceli organizasyonlar, partiler, davetler artabilir, yeni tanışmalar yaşanabilir, aşk kapınızı çalabilir. Arkadaşlarınızı, ailenizi, çevrenizi daha fazla motive edebilir, sorunlar varsa daha kolay üstesinden gelebilirsiniz.

BÜYÜK LOKMA YE, BÜYÜK SÖZ SÖYLEME

Merkür Aslan burcundayken ikna etmek istediğiniz biri varsa bu transiti boş geçmeyin. Gölge yönüyle inatçı tavırlardan kaçının, kendinizi her konuda haklı görme hevesinden vazgeçin. Patavatsızlıkla, dobralık arasındaki o ince çizgiye dikkat edin.

Merkür Aslan burcuna geçer geçmez transite Plüto karşıtlığıyla başlıyor. Karşınızdakinin düşüncelerini dinleyin, kelimeleri yumuşatın. Takıntılı davranışlar, geçmiş travmalar su yüzüne çıkabilir, işin içinden çıkamıyorsanız yardım ve danışmanlık alın. Birkaç haftadır kaleme aldığım gibi size neyin ve kimin iyi geldiğini fark edin, negatif pompalama yapan kişilerden uzak kalın.   

Ego, abartı, “her şeyi en iyi ben bilirim” tavırları bu transitin tuzağıdır. Herkes kendini fazlaca önemseyecektir. İnatlaşmadan ılımlı yaklaşımlara yönelmek en doğrusu. Eleştiriye tahammül azalacağından ölçülü bir tartışmaya galiba eyvallah demek gerekiyor.

Editör: Irem Su Uyumaz