Yeni bir yıl daha!
Sonsuzluğun akışında bir virgül, Bir umut tazeleme durağı, geçen zamanın olumsuzluklarına bir nefes aralığı! 

Beklenen iyi zamanlara bir davetiye, topluca edilen sağlık temennileri! 

Umarım ve de dilerim ki bütün dualar adresine ulaşır ve gerçekten bir öncekinden daha huzurlu ve endişesiz zamanlara akar hayat. 

Bir yandan da unutmamamız gerekir ki bütün bu dileklerin gerçekleşmesi bizlerin pes etmemesine, direnmesine ve gayret göstermesine bağlı. En yakınlarımızdan başlayarak birbirimize destek vererek toplumsal direnç yaratıp, egolardan aranıp, hoşgörü limitimizi arttırarak ayakta kalmayı kolaylaştırmanın yollarını aramaktan geçiyor.

Ayrışarak değil, Bir arada güçlü olabiliriz. Nefret değil sevgi bu birlikteliğin kaynaşmasına harç olabilir. Bunu sağladığımızda aramızdan değil fırtına, rüzgâr bile sızıp bizi savuramaz.

Filo battıktan sonra kaptan gemisini kurtarsa ne fayda. Artık bizim bu gibi bireysellik ve egoistlik çağrıştıran söylemlerden ve de eylemlerden vazgeçmemiz gerekmez mi? 

Umut bizden yola çıkarsa ve o umudu gayretimizle alevlendirirsek eninde sonunda o umut gerçeğe dönüşür. Bunu yaşayan deneyimleyen vazgeçmeyen 61 yaşında bir anneanne söylüyor. Sizlerinde yüreğine umut ateşini hediye ediyor, tavsiye benden gayret sizden hedeflediğine biz varış noktasından hediyesi Allah'tan.

Aydınlık, huzurlu sağlıklı ve de bereketin bol olduğu bir geleceğe ulaşmak dileğiyle…

Kadın Girişimci

Naciye BOYRAZ